Квітка тюльпанового дерева
Помилуватися оригінальними деревами можна у різних ботсадах.
Кінець травня початок червня — час квітування тюльпанових дерев. Так їх називають через форму квітки. Батьківщиною цих реліктів є Північна Америка та Китай. Американські та азійські види дещо відрізняються.
У Києві вони ростуть у ботсаду Гришка та Сирецькому дендропарку. При чому на Сирці ліріодендрон — найстаріший, з 1952 року. На Печерську перший ліріодендрон висадили дещо пізніше у 1957 році. Зараз ці дерева так підросли, що відвідувачі інколи жартують, що для того, аби роздивитися квіти необхідний добрий зір або біноклі.
У Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка тюльпанові дерева ростуть на ділянці магнолій. Цього року сад магнолій отримав шанс на друге дихання, завдяки новому водогону збудованому Peli can live з фінансуванням від JYSK Ukraine.
До слова, працівники ботсаду влаштовують безкоштовні екскурсії для військових.
Тюльпанове дерево з Сирецького дендропарку
Саджати тюльпанові дерева на вулицях ботаніки не рекомендують, бо ці красені ростуть високими і гіллястими. Вони найкраще виглядають на окремих галявинах паркових зон. Зокрема декілька саджанців у 2019-му році з’явилося у парку Наталка.
Ліріодендрон квітне у Ворзелі. Фото: Анжела Левченко
Найстаріше тюльпанове дерево Київщини росте у Ворзелі. Його посадили у 1914 році. І воно є ботанічною пам’яткою природи місцевого значення. Дерево пережило окупацію і зараз пишно цвіте.
Тюльпанові дерева найбільші медоноси із дерев субтропічного клімату. Хоча у ботсадах їх висаджують не через турботу про бджіл, а завдяки чудовому декоративному вигляду. А щороку у травні-червні, коли дерева цвітуть, то перетворюються своєрідні на центри паломництва.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua