На заході знайомили з українською культурою та європейськими програмами підтримки. Фото: Олександра Плакіна
У суботу в галереї мистецтв «Лавра» відвідувачі мали змогу ознайомитися з проєктами, які підтримує ЄС в Україні, подивитися кіно та взяти участь у майстер-класах.
Мистецький пленер «Культурна мозаїка» — це захід комунікаційної кампанії Європейського Союзу «Разом творимо. Разом зберігаємо».
На ньому також були представлені проєкти, пов’язані з освітою та навчальними обмінами між країнами, такі як Erasmus, Євроквіз, House of Europe.
Гостям підготували насичену програму.
На заході представили проєкти, пов’язані з освітою та навчальними обмінами.
На заході представили проєкти, пов’язані з освітою та навчальними обмінами.
«Кампанія спрямована на інформування українців про підтримку ЄС саме у сфері культури, адже українська культура — це частина європейського культурного простору, — підкреслила координаторка з комунікації Представництва Європейського Союзу в Україні Надія Вертебна. – Наша мета — допомагати Україні її зберігати та розвивати».
Відвідувачі мали можливість відвідати креативний простір, де навчали ремеслам та секретам реставрації. А також проводили майстер-класи з виготовлення листівок, мотання і в’язання ляльок, плетіння прикрас тощо.
Тематика майстер-класів була пов’язана з проєктами, що підтримав ЄС, їх проводили безпосередньо учасники програми.
Майстер-клас «Секрети реставрації» зацікавив і дітей, і дорослих.
Так, майстер-клас «Секрети реставрації» організував Чернігівський обласний художній музей Григорія Галагана, «В’язана лялька та народна Іграшка» провела Наталія Свиридюк, засновник OTOLOVKO Creative Hub (м.Полтава).
Майстер-клас на гончарному колі «Чарівна кераміка».
Керамічні вироби з музею на Житомирщини.
Майстер-клас на гончарному колі «Чарівна кераміка» влаштували заслужені майстри народної творчості України Іван Решта та Данило Решта (Музей образотворчого мистецтва Ю.Д.Буханчука, м. Кмитів, Житомирщина).
Книги з ілюстраціями Лілії Мартинюк.
Видавництво «Дух і Літера» влаштували майстер-клас для дітей.
Видавництво «Дух і Літера» та ілюстратор дитячих книжок Лілія Мартинюк представили українське друкарство.
Директорка галереї «Лавра» Тетяна Міронова та Посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
«Ми дуже пишаємось, що саме в нас відбувається подібний захід. Наш майданчик не перший раз приймає подібні проєкти, він завжди відкритий для національних та міжнаціональних заходів, — зазначила директорка галереї мистецтв „Лавра“ Тетяна Міронова. — Також намагаємось сприяти показу робіт наших митців в європейських містах та співпраці з закордонними художниками».
У кінозалі відвідувачі дивилися сучасне документальне кіно українського та спільного з іншими країнами виробництва. Зокрема «Поранена земля» і «Будинок зі скалок». А після показів спілкувалися зі знімальними групами, дискутували.
Також відбувся перший публічний перегляд однієї з чотирьох стрічок знятих UkraЇner за підтримки ЄС в рамках кампанії «Разом творимо. Разом збережемо» — «Культура під час війни. Захід».
Учасники мистецького пленеру.
Для відвідувачів підготували різноманітні розваги.
На театральній галявині дорослі й діти дивилися вистави Театру ляльок «Равлик», брали уроки імпровізації та акторства від Playback Theatre «На Варті».
Відвідувачі створювали артстіну.
Відвідувачі створювали артстіну.
У дитячому куточку малюки малювали, танцювали, створювали артстіну. Також була можливість підписати листівки та надіслати їх захисникам України, кинувши в скриньку.
Нагадаємо, у галереї мистецтв «Лавра» триває виставка «Ті самі слова», що не лише демонструє творчість воєнного періоду сучасних авторів, а й збирає кошти на турнікети для бійців.
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ», фото авторки
Sourse: vechirniy.kyiv.ua