В експозиції представлені бойові трофеї та артефакти з полю бою. Фото: КНУ ім. Шевченка
Виставку від 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» презентували у приміщенні Наукової бібліотеки КНУ імені Шевченка.
Вона охоплює бойовий шлях «Едельвейсів» під час повномасштабного вторгнення: героїчна оборона Київщини, фортеця Бахмут, відчайдушна боротьба за кожен метр української землі.
В експозиції представлені артефакти війни. Фото: КНУ ім. Шевченка
Виставка проходить у приміщенні Наукової бібліотеки КНУ імені Шевченка. Фото: КНУ ім. Шевченка
На виставці «Портал у війну. На лінії вогню» представлені бойові здобутки та трофеї, ексклюзивні артефакти, привезені просто з поля бою. Ворожі каски, документи з орлами, корпуси ракет «Іскандер» і С-300, уламки «Урагану», збитий БПЛА «Орлан», ящики патронів на крутих сходах бібліотеки, костюми пожежника і радіоактивного захисту, іменні снаряди «Привіт із Коломиї».
На виставці представлені бойові здобутки та трофеї, ексклюзивні артефакти, привезені просто з поля бою. Фото: фб-сторінка Ганни Маляр
На виставці представлені бойові здобутки та трофеї, ексклюзивні артефакти, привезені просто з поля бою. Фото: фб-сторінка Ганни Маляр
Фотовиставка «Війна очима гірського піхотинця» розповідає про війну, якою її бачать самі воїни, без цензури та прикрас, неочікувані кадри та ракурси. Тут представлений планшет тво командира гірсько-штурмової роти старшого лейтенанта Дмитра Волкова: у гаджеті застрягли дві кулі, що врятувало офіцеру життя у липні 2022 року. Є й фото з позицій під Бахмутом.
Ганна Маляр на відкритті виставки. Фото: КНУ ім. Шевченка
«За цей рік ми з нації-жертви, образ якої нам нав’язували століттями, стали нацією воїнів, — зазначила на відкритті виставки заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр. — За цей рік ми зрозуміли, що українців зламати неможливо. Зараз це бачить увесь світ. Ця виставка показує, що наші воїни — найкращі. Сподіваюся, що її відвідають кияни, бажано з дітьми».
Ганна Маляр з військовими. Фото: фб-сторінка Ганни Маляр
На думку начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ генерала-полковника Владислава Клочкова, такі ініціативи варто запроваджувати в усіх Збройних Силах України.
«Ми повинні залучити чим більше людей, щоб показати всю правду і біль цієї війни», — наголосив генерал.
Ректор Володимир Бугров з військовими. Фото: КНУ ім. Шевченка
Ректор КНУ ім. Шевченка Володимир Бугров підкреслив, що ця виставка нагадує всім, що з ворогом воює не просто українське військо, з ворогом воює весь український народ.
Славетний бойовий шлях «Едельвейсів» підтримує власний військовий оркестр з однойменною назвою. Його музичні шедеври гідно супроводжували таку знакову подію. У репертуарі оркестру не тільки власний бойовий гімн «Подай зброю!», а й перлини української спадщини та класики року: від «Ой, у лузі червона калина» — до «Smoke on the Water».
Відвідувачі можуть роздивитися бойові трофеї. Фото: КНУ ім. Шевченка
Виставка зібрала артефакти сучасної війни. Фото: КНУ ім. Шевченка
На виставці є ігрові локації, інтерактивна кімната, фотозони, проводяться військові майстеркласи.
Виставка «Портал у війну. На лінії вогню» триватиме до 27 лютого.
Графік роботи: 15:00 — 20:00
Адреса: Наукова бібліотека ім. М. Максимовича, вул. Володимирська, 58
Вхід вільний
10-та окрема гірсько-штурмова бригада Указом Президента України № 80/2023 від 14 січня 2023 року отримала почесне найменування «Едельвейс». Основним призначенням бригади є ведення бойових дій у гірсько-лісистій місцевості. Мають свій гімн — пісню «Подай зброю», який написав Гліб Бабич разом із KOZAK SYSTEM. Бригада має свій оркестр «Едельвейс».
Я і війна: у столичному музеї показують зворушливі колажі. Експозиція об’єднала роботи, створені з 24 лютого 2022 року. Пережите автори закарбували в образах, кольорах і фактурах.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua