Перша така оселя з’явилася у Шевченківському районі. Фото: Київзеленбуд
Корисні комахи відіграють важливу роль під час запилення рослин та боротьби із шкідниками, а такі будинки допоможуть комфортно і затишно пережити зиму та зберегти види.
Конструкція нагадує багатоквартирний будинок з оселями для сезонного поселення та для зимівлі. Тут можуть жити як комахи-запилювачі, так і ентомофаги, які нищать шкідників. Дах будиночка захищає його від опадів, а каркас є достатньо міцним, щоб витримати вагу «мешканців».
Кожна секція наповнена іншим матеріалом. Фото: Київзеленбуд
У кожній секції — інше наповнення: солома, дерево, дошки, цегла, сіно, просвердлені колоди, а також сіно, мох, гілочки, каміння.
Олексій Король та Олександр Возний на відкритті будинку. Фото: Київзеленбуд
Як зазначив гендиректор КО «Київзеленбуд» Олексій Король, ці будиночки є частиною комплексних заходів з підтримки й розвитку біорізноманіття у місті.
«Ми маємо навчитися не просто жити в гармонії з природою, а створювати умови для того, щоб природа навколо нас розвивалася. З цією метою ми поступово розширюємо комплекс заходів, — розповів Олексій Король. — У лісах, що оточують Київ, розвішуємо годівниці для пернатих, кажанятники, влаштовуємо місця підгодівлі тварин, у парках з водоймами спускаємо на воду будинки для птахів. А зараз і будинки для комах. Будемо спостерігати, хто яку „квартиру“ обиратиме».
У парку висаджені масиви найрізноманітніших багаторічників. Фото: Київзеленбуд
У парку висаджені масиви найрізноманітніших багаторічників. Фото: Київзеленбуд
Конструкція нагадує багатоквартирний будинок. Фото: Київзеленбуд
Парк «Веселка» обрали тому, що тут висаджені масиви найрізноманітніших багаторічників, які по черзі цвітуть з квітня до жовтня, тут є квіти-медоноси, котрі приваблюють комах. Парк розташований на Нивках.
До слова, Київський Міський Будинок Природи оголосив конкурс на створення готелю для комах. Учасникам необхідно розробити проєкт готелю для комах та створити його макет. За макетами переможців конкурсу будуть створені функціонуючі ентомологічні мікрозаказники в межах Києва.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua