Для безпечної поїздки варто дотримуватися правил користування. Фото: Борис Корпусенко
Найчастіше їх зупиняли, щоб не травмувалися пасажири, а також через потрапляння сторонніх предметів.
Цього місяця ескалатори метрополітену зупиняли із різних причин.
Як повідомляє КП «Київський метрополітен, у 30 випадках пасажири скористалися ручкою «Стоп» без необхідності.
Ще 165 разів ескалатори зупиняли працівники підприємства, щоб запобігти травмуванню пасажирів, та 112 разів — через потрапляння сторонніх предметів: жіночих підборів, ременя, шнурка, шарфа, монет, ґудзиків та різних елементів фурнітури від валіз, сумок, наплічників.
Сторонні предмети, які потрапляють у механізм ескалатора та можуть вивести його з ладу. Фото: КП «Київський метрополітен»
У зв’язку із настанням холодів «Київський метрополітен» просить пасажирів притримувати поли довго одягу, оскільки вони є найчастішою причиною зупинки в осінньо-зимовий період.
Також у столичній підземці просять юних пасажирів не жбурляти задля розваги монети різних номіналів, оскільки така дрібна річ може вивести з ладу складний механізм обладнання.
Для безпечної та комфортної поїздки ескалатором варто дотримуватися кількох правил користування:
- триматися за поручень;
- не заступати за обмежувальну лінію;
- не сидіти на східцях;
- не бігати;
- тримати дітей за руку;
- підтримувати поли довгого одягу.
Як зазначають у підприємстві, ескалатори метрополітену — це дороговартісні механізми, які для справної роботи потребують дбайливого ставлення та ретельних періодичних капітальних ремонтів.
Так, наразі на станціях «Дружби народів» та «Шулявська» тривають капремонти, які проходять раз у 100-150 тисяч км або кожні 10-11 років. Їх планують завершати навесні 2023 року.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua