Емма Васильєва була учасницею бойових дій, а потім виховувала дітей. Фото: Солом’янська РДА
Емма Васильєва та Анатолій Кічігін у середині жовтня відзначили поважну дату — сто років.
Двох соломʼянців особисто привітало керівництво району, побажавши ювілярам міцного здоров’я. У РДА поділилися подробицями про життєвий шлях довгожителів.
Васильєва Емма Василівна народилась 16 жовтня 1923 року в місті Слов’янськ, Донецької області. Учасниця бойових дій Другої світової війни. Брала активну участь у визволенні своєї Батьківщини, виконувала обов’язки зв’язкової в авіації.
Емма Васильєва присвятила своє життя вихованню дітей. Фото: Солом’янська РДА
Після закінчення війни вийшла заміж за військового, народила двох синів. Через специфіку роботи чоловіка та постійні зміни гарнізону, Емма Василівна не мала змоги влаштуватися на постійну роботу. Тому присвятила своє життя вихованню дітей. Має бойові нагороди за визволення Батьківщини.
Кічігін Анатолій Пилипович народився 15 жовтня 1923 року в місті Курськ. Учасник бойових дій, особа з інвалідністю І групи внаслідок Другої світової війни. З жовтня 1941 до квітня 1944 року брав участь у боях за визволення Батьківщини у складі військ Центрального фронту, Північнокавказького фронту на посаді командира відділення розвідки, двічі отримував поранення.
У 1954 році захистив кандидатську дисертацію, у 1968 році — докторську.
Анатолій Кічігін займався науковою і викладацькою діяльністю. Фото: Солом’янська РДА
Анатолій Пилипович протягом життя займався науковою і викладацькою діяльністю, є доктором технічних наук, членом-кореспондентом Інженерної академії. Опублікував 456 наукових робіт, 21 монографію, має 154 авторські свідоцтва на винаходи.
Загальний стаж роботи Анатолія Пилиповича складає 82 роки, з яких 15 присвятив роботі в Громадській організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій Солом’янського району м. Києва.
Загальний стаж роботи Анатолія Пилиповича складає 82 роки. Фото: Солом’янська РДА
Має бойові і трудові нагороди (ордени: «Богдана Хмельницького» ІІ ступеня, «Червоної зірки», «Вітчизняної війни», «Знак пошани», «Шахтарська слава», медаль «Ветеран праці», знак «Відмінник освіти», «Заслужений викладач вузу»).
У вересні виповнилось 100 років мешканцю Оболонського району міста Києва Шепітьку Олексію Олександровичу. Чоловік воював у Другій світовій війні та брав участь у Революції Гідності. Тепер чекає на нашу Перемогу.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua