Вже зранку укриття було відремонтоване. Фото: КМВА
Після цього інциденту у місті ініціювали інспекцію всіх укриттів на предмет безпеки.
Учора, під час повітряної тривоги, в школі № 229 Солом’янського району стався обвал стелі через прорив труби. Відео з місця події швидко поширилися телеграм-каналами.
О 16:40 заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко написав про це у своєму Тг-каналі
Тимур Ткаченко. Фото: тг-канал Тимура Ткаченка
«Під час повітряної тривоги діти були в укритті, стався обвал стелі через прорив труби. На щастя, ніхто не постраждав. Школа 1981 року, — зазначив він. — Вже встановлюються деталі. Слідчо-оперативна група та експертиза будуть найближчим часом».
Тимур Ткаченко зауважив, що був з перевіркою в цьому укритті зовсім нещодавно — одразу після його ремонту, який було зроблено за небюджетні кошти благодійного фонду.
«Як бачимо, до безпеки треба підходити значно ретельніше!», — підкреслив він.
О 18:55 Тимур Ткаченко повідомив, що відпрацював з командою на місці події.
«На цей раз все обійшлось благополучно, постраждалих немає. Але укриття мають бути безпечними», — зауважив він.
Також він написав, що поставив начальнику КМВА Сергію Попко дві задачі: провести службову перевірку по факту події в укритті школи та провести інспекцію стану інженерних мереж в усіх укриттях Києва, до якої приступити негайно та закінчити до кінця року.
О 18:00 про аварію в укритті школи на тг-каналі КМВА повідомив й начальник КМВА Сергій Попко.
Начальник КМВА Сергій Попко. Фото з відкритих джерел
«Під час повітряної тривоги, в укритті однієї із шкіл Соломʼянського району зірвало вентиль батареї опалення. Стеля в даному укритті типу „армстронг“ — з легкими плитами, які швидко увібрали в себе воду та набрякли. Внаслідок значного збільшення ваги за рахунок води, обвалився сегмент підвісної стелі», — написав він.
Начальник КМВА зазначив, що на щастя, ніхто не постраждав. Слідчо-оперативна група встановлює деталі. За даним інцидентом призначена службова перевірка.
Також він розповів, що проводиться обстеження і підготовка укриття до ремонтних робіт. Підрядна організація зобовʼязується до ранку понеділка усунути наслідки аварії. Роботи проведуть за позабюджетні кошти.
«Влада міста, керівники районів Києва та безпосередньо відповідальні за укриття докладають максимум зусиль аби всі обʼєкти цивільного захисту були безпечними. Ніхто не застрахований від позаштатних ситуацій, але ми зробимо усе можливе, аби мінімізувати ризики таких аварій в майбутньому», — підкреслив начальник КМВА Сергій Попко.
Ввечері 22 грудня детальніше про ситуацію розповіла очільниця Солом’янського району Ірина Чечотка.
Ірина Чечотка. Фото: фб-сторінка Ірини Чечотки
«У приміщенні школи, де сьогодні стався інцидент ремонт проводився коштами благодійного фонду, який залучив підрядну організацію до проведення робіт, площею близько 200 квадратних метрів. Роботи проходили на підставі укладеного договору між фондом та школою», — повідомила Ірина Чечотка.
За попереднім висновком комісії районного управління освіти із залученням представників підрядника, прорив стався через технічну несправність зірваного вентиля у системі опалення. Потік води почав бити у стелю, яка виконана за системою «армстронг» (підвісна стеля з панелей з мінеральної вати). Стеля набрала вологу, стала важкою, через що відбувся обвал частини алюмінієвого каркасу.
В цілому, за свідченнями очевидців, вся ситуація тривала декілька хвилин. На щастя, ніхто з учасників учбового процесу не постраждав.
«Представники благодійного фонду, разом із підрядною організацією, зобовʼязується усунути наслідки у найкоротший термін. В понеділок укриття вже знову можна використовувати за призначенням, — повідомила Ірина Чечотка. — Ремонтні роботи також проводяться і Соломʼянською адміністрацією у приміщенні школи, але це інше приміщення, яке не повʼязане з тим, що описано вище. Це укриття площею 48 квадратних метрів. Також, в протилежному крилі школи проводиться заміна труб холодного водопостачання, загальною протяжністю 74 метри. Зазначені роботи на завершальній стадії.
Так, підкреслю, це — дійсно прикрий випадок. Однак, на даний час вжито всіх заходів, щодо врегулювання даної ситуації та забезпечення роботи укриття в повноцінному режимі».
Сьогодні зранку о 9:46 КМВА повідомило про відновлення шкільного укриття після аварії та опублікувало його світлини.
Відновлене шкільне укриття. Фото: КМВА
Відновлене шкільне укриття. Фото: КМВА
Відновлене шкільне укриття. Фото: КМВА
«Наслідки аварії в укритті однієї із шкіл Соломʼянського району усунуті в повному обсязі! В першу чергу, завдяки безпосереднім діям керівництва району та підрядної організації, ремонтні роботи були виконані в максимально короткий строк. Тепер укриття для дітей повністю відновлено і функціонально придатне», — зазначив начальник КМВА Сергій Попко.
Об 11:09 КМВА повідомило про перевірку всіх укриттів Києва.
«Безпека киян, а особливо дітей — одне з пріоритетних завдань для влади столиці! Тому я, як начальник Київської міської військової адміністрації, підписав доручення щодо негайної інспекція всіх укриттів, — зазначив Сергій Попко. — Ще від вчорашнього дня в місті в цілому і в кожному районі окремо створені комісії з залученням необхідних фахівців для перевірки укриттів на предмет безпеки, в тому числі стану інженерних мереж. Комісіям поставлене завдання перевірити укриття до 29 грудня і відзвітувати. В разі виявлення недоліків — усунути в найкоротший термін».
За його словами, влада столиці, керівники районів столиці та безпосередньо відповідальні за укриття докладають максимум зусиль аби всі об’єкти цивільного захисту були безпечними. Щоденно триває системна робота щодо приведення в належний стан наявних укриттів, і забезпечення цілодобового та безперешкодного доступу до укриттів для цивільного населення.
Нагадаємо, 14 грудня, охоронець не пустив 11-річну дівчинку та 12-річного хлопчика до укриття їх школи, бо вони були із собакою.У КМВА це назвали неприпустимим випадком.
Вже зареєстровано кримінальне провадження і Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом «завідомого залишення без допомоги дітей, які перебували в небезпечному для життя стані і були позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua