Петарди та феєрверки заборонені. Фото з відкритих джерел
Порушникам, які ігноруватимуть обмеження, може загрожувати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Поліцейські разом з іншими профільними службами перевіряють дотримання законодавства щодо реалізації піротехніки на ринках та у роздрібно-торговельних мережах.
Рішення стосується як фізичних, так і юридичних осіб, зокрема суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері ресторанного господарства, громадського харчування, розважальних закладів тощо.
Статті, які передбачають покарання за реалізацію чи використання піротехнічних засобів відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України:
- ст. 164 КУпАП — порушення порядку провадження господарської діяльності;
Відповідальність: тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-34 тисячі гривень) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої. - ст. 173 КУпАП — дрібне хуліганство;
Відповідальність: тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-119 гривень) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб. - ст. 182 КУпАП — порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях;
Відповідальність тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-255 гривень) і накладення штрафу на посадових осіб та громадян — суб’єктів господарської діяльності — від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255-510 гривень). - 195-6 КУпАП — порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів;
Відповідальність: тягне за собою накладення штрафу від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (595-1020 гривень) з конфіскацією піротехнічних засобів. - 296 ККУ — хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.
Відповідальність: карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500- 17 000 гривень) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.
Поліцейські разом з іншими профільними службами перевірятимуть дотримання законодавства щодо реалізації піротехніки, а також реагуватимуть на всі факти продажу чи використання петард, феєрверків та інших піротехнічних виробів під час дії воєнного стану.
Під час новорічно-різдвяних свят поліція посилила заходи безпеки у Києві та надала нові контакти для звернень.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua