Сьогодні українцям важливо дбати про своє здоров’я. Фото: freepik.com
Киян навчать відновлювати ресурс, оптимізувати сон та підтримувати імунітет.
Понад 300 днів повномасштабного вторгнення, постійні тривоги та ракетні обстріли — все це позначилося на ментальному та фізичному здоров’ї українців.
Розібратися з основними проблемами, як поганий сон, низький імунітет та відсутність сил щось робити, можна буде на циклі безкоштовних лекцій про здоров’я. Його організовує платформа сучасних вчених NaukRoom та ТРЦ Gulliver.
Обіцяють, що за три зустрічі учасники дізнаються, як справитися зі стресом та віднайти ресурсний стан, дієві способи оптимізації сну попри нічні тривоги та науковий погляд на підтримку імунітету у зимовий час.
Лекції пройдуть 28 січня, 11 та 18 лютого.
Вхід вільний за умови попередньої реєстрації на сайті.
Лекція «Ресурсний стан vs стрес»
Сьогодні в Україні немає людини, яка тією чи іншою мірою не зазнала би впливу війни. Пережитий стрес — якщо з ним не працювати — може спричинити проблеми з фізичним і ментальним здоровʼям. Водночас є науково доведені способи як відновити себе та знайти сили рухатися далі. Як активувати цей потенціал розповість військовий психолог, психотерапевт, вчений, ветеран війни Олексій Карачинський.
У своїй лекції він простими словами пояснить принцип інтегративної багатовимірної моделі BASIC Ph — інструменту, який допомагає знайти ресурси для кожного. Це дасть знання про цінності ресурсів і, як наслідок, сприяєтиме розвитку стійкості та допомагатиме уникнути ПТСР.
Після лекції учасники навчаться помічати сигнали власного тіла, зможуть визначити рівень вашого ментального здоровʼя, повернути ресурсний стан та зрозуміти, чи варто звертатися до спеціаліста
Коли: 28 січня о 14:00
Лекція «Вся правда і міфи про сон»
За деякими оцінками, ми проводимо уві сні близько 25 років свого життя. У той же час існує безліч міфів про сни та сновидіння, навчання уві сні та пробудження по стадіях сну. Наскільки це все ефективно та науково обґрунтовано? Можна розібратися із Ольгою Масловою — кандидаткою біологічних наук, клітинним біологом, спеціалістом із хронотипів, авторкою книги «Коли я нарешті висплюся».
На лекції науковиця розкаже про безсоння після бомбардувань, лайфхаки для гігієни сну, хронотип (чому зранку важно прокинутися, а вночі заснути), які виділяють стадії сну та що в них відбувається, як правильно прокидатися і на який час ставити будильник, коли і як ми бачимо сни і чому так складно їх запам’ятати, чи правда, що потрібно ввечері вмикати «теплий режим» на комп’ютері та телефоні
Коли: 11 лютого о 14:00
Лекція «Найважливіше про імунітет»
Кандидатка біологічних наук Ольга Маслова розповість, чому жоден процес в організмі не відбувається без імунної системи. Зокрема, пояснить, чому не треба підвищувати імунітет. На зустрічі учасники дізнаються наукові погляди на оптимізацію роботи імунної системи. А саме: як зміни в імунній системі впливають на всі інші частини нашого організму, які є види імунної системи, запалення — добре чи погано, експертні поради для оптимізації роботи імунної системи
Коли: 18 лютого о 14:00
Де: лекторій, 4-й поверх Gulliver
Вхід вільний за умови реєстрації.
Для того, щоб забронювати місце:
1. виберіть подію в календарі
2. заповніть форму реєстрації та натисніть «Забронювати»
Для безпеки відвідувачів на території комплексу передбачено укриття, що знаходиться на паркінгу Р-1 ТРЦ. Також у разі відключення світла комплекс продовжує працювати від резервного живлення.
Життя після контузії, полону і тортур: в Україні презентували унікальну модель відновлення психіки.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua