Петиції щодо перейменування вулиць — одні із найпопулярніших. Фото: Борис Корпусенко
Уже 7 років мешканці столиці можуть звертатися до міської влади із петиціями.
Сервіс електронних петицій з’явився на сайті Київради у 2015 році. З того часу 92 петиції зібрали необхідну кількість голосів і були розглянуті Київським міським головою. Спочатку для розгляду звернення необхідно було зібрати 10 тисяч голосів, згодом «прохідний бар’єр» зменшили до шести тисяч голосів.
Ігор Хацевич
«Щодо тематики петицій, то на першому місці за 2022 рік — питання транспорту (понад 20%), на другому — питання щодо найменування та перейменування вулиць (13,7%), а на третьому місці — питання житлово-комунальної інфраструктури (13,3%), дорожнє господарство — 8,6%, а решта петицій мають менше 5% і стосуються містобудування, освіти, благоустрою, торгівлі, культури, паркування тощо, земельних питань та інші», — розповів депутат Київської міської ради, керуючий справами секретаріату Київради Ігор Хацевич журналісту «Вечірнього Києва».
Третина з підтриманих петицій реалізовані, третина на реалізації і є частина запитів, які були відхилені з об’єктивних причин.
Якщо взяти дані з 1 січня 2020 по 1 грудня 2022 року, то із 37 успішних петицій — третина (12) не підтримано, 8 досі на розгляді, а із 17 підтриманих — реалізовано 4. Зокрема це петиції про перейменування проспекту Героїв Сталінграду на Володимира Івасюка, бульвару Дружби Народів, а також про можливість оплачувати проїзд банківською картою в усіх видах громадського транспорту, а також петиція, що стосувалася дозволу очного навчання для школярів 1-4 класів під час оголошення червоної зони за 100% вакцинації працівників школи.
Ще частина петицій, яка стосується перейменувань вулиць, найближчим часом теж буде реалізована.
Загалом за весь час на порталі електронних петицій було опубліковано понад 7300 петиції.
Детальніше про те, як змінювався механізм голосування за петиції та як зросла популярність сервісу завдяки можливості голосувати у додатку «Київ-Цифровий» читайте в інтерв’ю «Вечірнього Києва».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua