Під час вечора читали вірші та грали на музичних інструментах. Фото: Леся Петрівська
До Міжнародного дня білої тростини, що є символом людей із порушеннями зору, у столиці провели тематичних захід, щоб звернути увагу на ситуацію з дотриманням прав незрячих людей.
Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська долучилась до обговорення питання доступності закладів культури і мистецтв для людей з порушеннями зору. Захід організувала редакція ОРПВ УТОС «Заклик» та Республіканський будинко звукозапису і друку УТОС спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка в Києві з нагоди Міжнародного дня білої тростини.
Під час заходу незрячі діти, вихованці спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №5, зачитували твори Тараса Шевченка, надруковані шрифтом Брайля, а також грали на фортепіано та гітарі.
Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю розповіла, що під час заходу спільно з людьми з порушеннями зору обговорили питання підвищення якості доступності закладів культури і мистецтв. Зокрема Національна оперета України презентувала п’ять вистав, що адаптовані для людей з втратою зору.
«Забезпечення доступності закладів культури і мистецтв для людей з порушенням зору є одним з аспектів забезпечення суспільної інклюзії. Це дозволить всім людям на рівні насолоджуватись мистецькими та культурними проєктами, які проходять у столиці», — додала Леся Петрівська.
Як зазначила Леся Петрівська, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2021 рік, близько 300 мільйонів людей у світі мають порушення зору, з них 40 мільйонів — незрячі.
Нагадаємо, бібліотеці Дніпровського району надають послуги для людей з порушенням зору. У 2020 році в бібліотеці з’явилось новітнє обладнання та запроваджений спеціальний проєкт «BIBLIO HUB».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua