Макет стародавнього Києва. Фото з відкритих джерел
Історик та археолог Сергій Тараненко поділиться результатами досліджень, здійсненими під час розкопок на території київського Подолу.
4 березня у межах «Наукових зустрічей» у Будинку вчених відбудеться лекція «Поділ Києва княжої доби».
Спікер — Сергій Тараненко, кандидат історичних наук, завідувач науково-дослідного сектору археології Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».
Майже 20 років брав участь в археологічних розкопках Подолу Києва. Є автором та співавтором понад 150 наукових статей і публікацій. Серед них — монографія «Планувальна структура давньоруського Подолу Києва: формування та розвиток».
Під час лекції Сергій Тараненко розкаже про формування та розвиток Подолу Києва у княжу добу (IX-XIII ст.).
Аналіз археологічних, картографічних та писемних джерел дав змогу виділити основні елементи планувальної структури, принципи їх розміщення та простежити їх взаємозв’язок. А також виокремити локації з найбільшою концентрацією майстерень.
Дослідження грунтуються на археологічних об’єктах з 80 стаціонарних розкопів на території київського Подолу, де зафіксовані культурні шари та об’єкти IX-XIII століть.
У другій частині зустрічі Сергій Тараненко презентує книгу «Пригоди Марка у княжому Києві», яку він написав для дітей. Підліток із сучасного світу завдяки зачарованому персню потрапляє до Києва XII століття. Мандруючи давнім містом, Марко бачить видатні пам’ятки архітектури й археології Києва, відомі сьогодні, зустрічає історичних осіб.
Ідея «Пригод Марка у княжому Києві» виникла з обіцянки синові Маркові написати для нього і його ровесників доступну книжку про історію стародавнього Києва.
Коли: 4 березня о 13:00
Де: Київський будинок вчених, вулиця Володимирська, 45а
Вхід вільний
Також є змога підтримати лекторій «Наукові зустрічі», щоб було більше заходів та відеоматеріалів.
Галицька площа знову є на мапі столиці: як змінювалася ця місцевість.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua