Інформація про підприємства, що забруднюють повітря, стане публічною. Фото: Борис Корпусенко
Після оприлюднення реєстру кияни зможуть отримати вичерпну інформацію про відповідні дозвільні документи підприємств столиці, які мають право здійснювати викиди забруднюючих речовин у повітря.
Наразі триває робота над наповненням реєстру дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
«Ми знаємо, яким великим є запит громадськості на відкриття екологічних даних. Оприлюднення реєстру на викиди забруднюючих речовин стане суттєвим кроком у цьому напрямі, адже усю необхідну інформацію можна буде отримати онлайн у кілька кліків», — зазначив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.
Начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний. Фото: Борис Корпусенко
За його словами, вже опрацьовані та занесені до реєстру понад 900 дозволів, виданих суб’єктам господарювання. Очікується, що наповнення реєстру завершиться до червня наступного року, а публічний доступ до нього відкриють впродовж трьох місяців після закінчення воєнного стану.
Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами — це офіційний документ, який дає право підприємствам здійснювати викиди певної кількості забруднюючих речовин у повітря протягом визначеного в дозволі терміну.
Реєстр дозволів на викиди, зокрема, міститиме інформацію про найменування суб’єктів господарювання, яким видані такі дозволи, інформацію про сам дозвіл та передбачений ним потенційний обсяг викидів.
Реєстр дасть змогу:
- зафіксувати сумарний перелік та обсяг забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря столиці;
- візуалізувати карту з джерелами надходжень забруднюючих речовин;
- виявити осередки найбільшої концентрації забруднюючих речовин;
- почати працювати над системою прогнозування індексу якості повітря та програмою поліпшення якості повітря.
Робота над створенням реєстру відбувається у співпраці Управління екології та природних ресурсів з Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.
Реєстр стане частиною модулю «Екологія», який своєю чергою є складовою інформаційно-аналітичної системи «Управління майновим комплексом територіальної громади міста Києва».
У грудні Київрада затвердила Програму державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря агломерації міста Києва. дасть змогу розширити наявну мережу моніторингу атмосферного повітря у столиці та поліпшити його стан у майбутньому.
Детальніше про моніторинг та підприємства-забруднювачі у Києві Олександр Возний розповів в інтерв’ю «Вечірньому Києву».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua