Таких контейнерів у місті понад 200. Фото: Київкомунсервіс
Киян просять оперативно повідомляти поліцію та підприємство «Київкомунсервіс» про пошкоджені контейнери.
Станом на сьогоднішній день у Києві розташовані понад 200 спеціалізованих контейнерів, які призначені для збору відпрацьованих батарейок; непошкоджених ртутних термометрів; енергозберігаючих ламп. Всі вони нанесені на мапу.
На жаль, працівники КП «Київкомунсервіс» та небайдужі громадяни постійно фіксують випадки масового вандалізму та навмисного псування контейнерів для збору небезпечних відходів в складі побутових, зазначають у підприємстві.
Вандали зламують, зривають кришки та дверцята, вилучають вміст контейнерів, здирають інформаційні наліпки, обмальовують контейнери графіті.
Зіпсовані контейнери. Фото: Київкомунсервіс
Як зазначається, особи вчиняють вандалізм через низку причин, зокрема таких, як стан фрустрації, бажання помститися або збагатитися. У більшості випадків має місце вчинення вандальних дій саме з корисливого мотиву, а не з хуліганського.
З початку року було здійснено 300 ремонтів контейнерів, котрі були пошкодженні невідомими особами з метою «наживи».
«Неповага, зависока самовпевненість і відсутність культури — причини, за яких люди не бачать у вандалізмі проблеми, — підкреслюють у „Київкомунсервіс“. — Часто виникають випадки порушення правил користування контейнерами для збору небезпечних відходів в складі побутових, несвідомі мешканці використовують контейнери не за призначенням».
Спеціальні контейнери призначені виключно для збору небезпечних відходів. Фото: Київкомунсервіс
Спеціальні контейнери призначені виключно для збору небезпечних відходів в складі побутових, а саме: відпрацьованих батарейок, непошкоджених ртутних термометрів та енергозберігаючих ламп.
Для використання контейнерів за їх прямим призначенням, на контейнерах нанесено інформацію з позначками отворів для кожного типу відходів, та правилами їх завантаження до контейнеру.
При отриманні повідомлень щодо пошкодження контейнерів, підприємством оперативно направляється спацтранспорт з екіпажем для проведення невідкладних робіт по їх ремонту та приведення до належного технічного стану.
«На ремонт та реставрацію контейнерів витрачаються значні матеріальні ресурси та час, які могли б бути спрямовані на проведення планових робіт по збору та вивезенню відходів чи встановленню нових контейнерів», — звертають увагу у «Київкомунсервіс».
Якщо ви стали свідком пошкодження контейнерів для небезпечних відходів, просять повідомити правоохоронні органи та проінформувати «Київкомунсервіс» у зручний для Вас спосіб: через чат на сайті; через форму на сайті; повідомити в месенджер; зателефонувати за номером +38 (044) 594 77 11.
«Шановні мешканці! Просимо Вас не зволікати, якщо бачите прояви вандалізму, не керуватися висловом „Моя хата скраю — нічого не знаю“, а швидко реагувати на них та оперативно повідомляти правоохоронні органи! Тільки так можна зупинити варварство», — звертаються до киян у підприємстві «Київкомунсервіс».
До теми: старі ліки знешкоджують за надвисокої температури: куди у Києві викинути пігулки. Спеціальні сміттєві баки для протермінованих ліків розташовані в центральній частині міста.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua