Київрада продовжує деколонізацію топоніміки столичних вулиць. Фото: Київрада
З 2023 року вулиця має назву Грушецька, від історичної місцевості Грушки.
У Солом’янському районі вулицю Полковника Шутова перейменували на вулицю Грушецька.
У Київській міській раді зазначили, що в червні минулого року експертна комісія затвердила перелік об’єктів міського підпорядкування, яким доречно повернути історичні назви та назви історичних місцевостей, які відображають характерні або унікальні риси минулого та мають надзвичайну цінність для історії топонімічного ландшафту Києва.
Вулиця виникла у середині XX століття під назвою Нова, у 1955 році набула назву Чугуївська. 1963 року отримала назву вулиця Полковника Шутова, на честь радянського офіцера, двічі Героя Радянського Союзу Степана Шутова. Пролягає від Берестейського проспекту до Машинобудівної вулиці.
Назва — вулиця Грушецька запропонована від назви історичної місцевості Грушки. З метою деколонізації столичної топоніміки, відновлення та збереження історично сформованої топоніміки столиці шляхом електронного голосування у додатку «Київ Цифровий» 14 587 користувачів підтримали перейменування на честь історичної місцевості.
За результатами голосування та на основі експертних висновків у лютому 2023 року депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці на честь історичної місцевості.
Зміна назв міських об’єктів не передбачає переоформлення документів.
У Шевченківському районі вулиці Василя Дончука повернули історичну назву. Вулиця Пилипівська відома з ХІХ століття та носила цю назву до 1939 року.
Впродовж останніх пів року Київрада підтримала перейменування понад 200 вулиць, провулків, проспектів та площ, назви яких пов’язані з радянським союзом, країною агресоркою та її сателітами.
Також наводимо повний перелік вулиць Києва, перейменованих з 2014 року.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua