З телефонів можна повидаляти непотрібні програми. Фото: Борис Корпусенко
Триватиме онлайн толока з 18 березня по 22 квітня 2023 року.
Українців запрошують стати учасниками міжнародної акції цифрового прибирання «Digital Cleanup», що триватиме з 18 березня по 22 квітня 2023 року.
Долучитись дуже просто — для цього достатньо видалити цифрові програми та файли, непотрібні електронні листи, дублікати фотографій, беззмістовні відео, хмарні сховища з невикористовуваними файлами та зменшуйте кількість викидів CO2 в атмосферу.
Афіша цифрового прибирання
Таке онлайн прибирання також продовжить життя вашим гаджетам та вбережуть гаманець від численних витрат на ремонт або покупку нових телефонів, комп’ютерів, ноутбуків.
«Екологічно правильно та економічно вигідно! Робіть щоденні цифрові прибирання, очищуйте свої гаджети від зайвої інформації та рятуйте навколишнє середовище від надмірної кількості викидів вуглекислого газу в атмосферу. Це стане чудовою екозвичкою, яка заощадить використання електроенергії та пришвидшить роботу ваших гаджетів», — зазначила лідерка Всеукраїнського молодіжного руху Let`s do it Ukraine Юлія Мархель.
Чому ваша участь важлива?
Кожен спам-лист викидає в атмосферу приблизно 0,3 грама CO2. Під час відправлення мільярда спам-листів витрачається стільки ж парникових газів, як від роботи 3 мільйонів автомобілів.
До речі, Google щодня використовує 15 616 МВт-год енергії — це більше, ніж виробляє дамба Гувера, яка може забезпечити живлення 1 млн жителів на день. А за рахунок енергії, яку ви використовуєте для потокового відео (у середньому 2 години на день), ви можете проїхати до 3000 км за допомогою електричного скутера на рік.
У 2022 році під час Всесвітнього дня прибирання 53 338 учасників цифрового прибирання разом очистили свої гаджети від 1 507 164 гігабайтів цифрових відходів. Таким чином вдалося вберегти довкілля від 376,791 тонн викидів в атмосферу CO2 та використання 753 582 кВт-год енергії на рік.
Нагадаємо, 29-30 березня 2023 року відбувся IX Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку, з метою сталої взаємодії громади, медіа, бізнесу та органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у соціальному розвитку громад, участі молоді у відновлення України, створення додаткових можливостей для становлення, розвитку молоді, сприяння ініціативі та активності молодих громадян в усіх сферах життєдіяльності.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua