Депутати Київради зустрілись з ініціативною групою киян. Фото: пресслужба Київради
Підтримка столицею ЗСУ має і надалі посилюватися попри бюрократичні та політичні перешкоди.
Про це йшлося на спільній зустрічі депутатів Київської міської ради з громадою під стінами мерії у суботу, 23 вересня.
Під час спілкування з ініціативною групою киян заступник міського голови — секретар Київради Володимир Бондаренко розповів, що підтримка містом ЗСУ полягає як у виділенні коштів на закупівлю дронів, спорядження, на першочергові потреби військових частин, на які місто з лютого 2022 року вже спрямувало понад 4,6 млрд гривень, так і на інші потреби армії. Про це повідомляє пресслужба Київради.
«Більше ніж 4,6 млрд гривень вже витратив Київ на безпеку, оборону та забезпечення захисників та їх родин з 24 лютого 2022 року. З них майже 3,5 млрд гривень пішло у вигляді субвенцій на озброєння, спорядження, дрони, техніку та інші першочергові потреби військових частин міста, які виконують бойові завдання на передовій; понад 700 мільйонів гривень на виплату матеріальної допомоги захисникам та їх сім’ям; 439 млн гривень спрямовано на забезпечення квартирами захисників, їх сімей», — сказав Бондаренко.
Він також нагадав, що Київська міська рада на цей рік на підтримку військових передбачила загалом п’ять мільярдів гривень.
«Київрада підтримала ініціативу мера міста Віталія Кличка щодо посилення підтримки ЗСУ на 5 млрд гривень. Усі можливі ресурси місто і надалі буде спрямовувати нашим захисникам задля наближення перемоги. Столиця надає максимальну підтримку виробникам дронів та іншого необхідного обладнання. Це приміщення, пільги, повне сприяння. Київ посилює підтримку ЗСУ. І у цьому питанні має бути максимальна взаємодія місцевої, центральної влади та громадськості», — зазначив Бондаренко.
Разом із тим, як зауважив заступник міського голови — секретар Київської міської ради, від ситуації в столиці та стану міського господарства багато в чому залежить ситуація в країні.
«Важливо, щоб місто жило і працювало на перемогу. Треба зважено підходити до рішень щодо підтримки життєдіяльності міста. Критична інфраструктура, центри ухвалення рішень, комунікації, шляхи сполучення та багато іншого — все це необхідно підтримувати в належному стані. Тому бюджетне забезпечення цих напрямів має також бути на необхідному рівні», — наголосив Бондаренко.
Він нагадав, що понад 2 млрд гривень Київ уже витратив на усунення наслідків російської агресії.
Своєю чергою депутат Київради, співголова фракції «УДАР Віталія Кличка» Дмитро Білоцерковець повідомив, що учасники акції обговорили питання законопроєкту №10 037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.
«Натомість, ми пропонуємо зняти законодавчі обмеження, які забороняють місцевій владі напряму робити закупівлі в інтересах військових підрозділів» — зазначив він.
Відповідний законопроєкт внесений на розгляд парламенту, проте законодавці його ухвалювати чомусь не поспішають, натомість намагаючись забрати у громад податкові надходження.
Раніше Київрада додатково виділила 800 мільйонів гривень на спорудження фортифікаційних споруд та на нагальні потреби військових підрозділів, які зареєстровані в Києві.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua