Дерева столиці. Ілюстративне фото «Вечірній Київ»
Київрада затвердила важливий документ.
Мова йде про «Рекомендації по догляду за кронами дерев на території міста Києва».
Робота над проєктом тривала з 2021 року. Рекомендації розроблялися з метою охорони та збереження зелених насаджень у місті Києві, утримання їх у здоровому впорядкованому стані, створення та формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень.
У Київзеленбуді уточнили, що Правила утримання зелених насаджень в населених пунктах України, затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від у квітні 2016 року, не мають деталізованого роз’яснення щодо того, як слід проводити обрізку дерев. Разом з тим, саме обрізка є основним доглядом за кронами дерев.
Рекомендації містять ґрунтовну інформацію щодо того, як слід проводити обрізку, щоб не лише продовжити життя дерева, а допомогти йому розвиватися.
Нове у рекомендаціях: визнано два типи обрізки для максимального збереження крони дерева: формувальна і санітарна. Омолоджувальна виключена з рекомендацій; крону дерева не можна обрізати більше, ніж на 35% від її об’єму; обробляти рани на дереві слід розчином фунгіцидів з діючою речовиною: карбоксилу, тіофанат-метилу, гідроксиду міді, хлорокису міді, сульфату міді. Ніяких садового вару чи масляної фарби.
У Києві першими в Україні розробили нові правила догляду за кронами дерев. Тепер у столиці заборонять пиляти дерева будь кому й будь як. На кожне втручання у крону дерева буде виписуватися завдання на обрізку, що складатимуть спеціалісти. За невиконання таких завдань штрафуватимуть.
Чому це важливо
Дерево — це живий організм і всі складові його — коріння, кора, стовбур, гілки, листя мають бути живими. І потребують кваліфікованого догляду. Будь хто, будь як доглядати за деревами не може.
Нині безладний «догляд за кроною» найбільше викликає питань у профільних спеціалістів та громадськості. Особливо у випадках дуже глибокого кронування дерев або омолоджувальної обрізки сильного ступеня, коли залишається майже пеньок, і не зрозуміло чи відросте зелене гілля чи ні. Або коли люди, крім стовбура у тополі, більше нічого не бачать. Це найбільше бентежить людей.
До слова. Останнім часом Київрада прийняла сім рішень й оголосила заповіданими: комплексну пам’ятку природи місцевого значення «Вовча гора», комплексну пам’ятку природи місцевого значення «Зелений гай», пам’яткою природи місцевого значення — багатовіковий дуб Павлівського скверу, статус пам’ятки природи місцевого значення мають також: багатовіковий дуб Малишева, багатовікова липа Венгренівського, статус ботанічної пам’ятки природи місцевого значення має «Катальпа Красуня», «Дуб Красень».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua