Зеленський сказав, коли в Україну можуть прибути літаки F-16

Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна може отримати винищувачі F-16 американського виробництва взимку 2023 року.

Як повідомив Зеленський в інтерв’ю ВВС, українські пілоти зможуть розпочати навчання на винищувачах F-16 у серпні 2023 року, а перші літаки можуть надійти в Україну протягом наступних шести-семи місяців.

Нагадаємо, літаки F-16 – це американські винищувачі четвертого покоління. Вони могли б захистити Україну від російських керованих авіабомб. На них можна буде вилітати на перехоплення тих же бомбардувальників та ракетами з дальністю понад 150 кілометрів відганяти літаки та не давати їм можливість скидати бомби. Загалом, F-16 є багатофункціональним бойовим літаком, призначеним для повітряного бою, наземної атаки та розвідки. Вони мають високу маневреність, широкий радіус дії і здатність переносити різні військові зброї. Літаки можуть бути оснащені різноманітними бойовими системами, включаючи ракети повітря-повітря та повітря-земля, бомби, керовані ракети та спеціальні військові системи. Раніше в Міноборони зазначали, що для захисту України військам потрібні 48 таких винищувачів.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...