Постановка популярна серед глядачів. Фото: Юлія Вебер
17 грудня комедію, прем’єра якої відбулася у грудні 2007 року, покажуть 150-й раз.
Це одна зі знакових п’єс в історії театру Франка. Її першопрочитання відбулося 27 серпня 1920 року у Вінниці. Була серед найгучніших постановок театру, а сам Гнат Юра не лише виступив у головній ролі, а й запропонував власну режисерську транскрипцію комедії Бомарше. Революційну й бунтарську, із виразним акцентом на соціальних конфліктах, у фіналі якої пролетарій духу хитрун Фігаро впевнено перемагав хтивого розпусника графа Альмавіву.
13 років з невеликими перервами театр ставив цю комедію, постановка якої підпадала змінам у залежності від часу та розвитку колективу.
Сучасна версія «Весілля Фігаро» за мотивами однойменної п’єси П’єра Бомарше є однією з найаншлаговіших вистав театру. Прем’єра відбулась 25 грудня 2007 року та була присвячена 120-річчю від дня народження фундатора театру Гната Петровича Юри. Звернувшись до класичної комедії, франківці використали переклад Гната Юри. Постановку здійснив режисер Юрій Одинокий.
За сюжетом класичної п’єси, Фігаро і Сюзанна — слуги Графа і Графині Альмавіва, які готуються до весілля. Фігаро дізнається від своєї нареченої Сюзанни, що Граф Альмавіва планує спокусити її перед весіллям.
Олексій Богданович (зліва) у ролі Графа Альмавіва. Фото: Юлія Вебер
«Це історія за мотивами Бомарше, ми її осучаснили, намагалися перенести в наш час, — розповів «Вечірньому Києву» народний артист України Олексій Богданович, який з першого показу виходить на сцену у ролі Графа Альмавіва. — Деякі моменти стосувалися військових метафор. І тепер, коли ми стикнулися з цією страшною бідою в нашому житті, вони звучать неадекватно. Тому ми прибрали ці жартівливі, несерйозні сцени з вистави. Адже сьогодні глядачі не зрозуміють такого гумору: коли герої вистави говорять про війну чи про схід, одразу йде асоціація з сучасністю. Звичайно, і ми стали старші, по-іншому самі сприймаємо виставу. Склад постановки з часом трохи оновлюється, вводимо нових виконавців.
Грати комедію в наш час — це мука для акторів. Ти читаєш стрічку новин, а потім виходиш на сцену і мусиш грати жартівливі сцени. Доводиться себе переборювати. Але водночас ми виступаємо в ролі психотерапевтів, адже люди потребують інших емоцій, аніж вони переживають в нашій страшній реальності».
У ролі Сюзанни уперше глядачі побачать Дар’ю Легейду, більшість інших акторів грають у «Весіллі Фігаро» з першого дня прем’єри: Остап Ступка (Фігаро), Олексій Богданович (Граф Альмавіва), Ірина Дорошенко (Марселіна), Анастасія Добриніна (Фаншетта), Олександр Печериця (Керубіно), Арсеній Тимошенко (Базиль), Олег Стальчук (Дон Гусман Брідуазон), Дмитро Завадський (Гріпсолейль), Ярослав Гуревич (Діджей) тощо.
15 років, що минули з дня прем’єри, «Весілля Фігаро» підкоряє серця шанувальників, які насолоджуються веселими дотепними історіями та колізіями цього яскравого театрального дійства.
Коли: 17 грудня о 15:00
Де: Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, площа Івана Франка, 3
Вартість квитків: 100-500 грн.
Театральний грудень: які вистави показують у столиці.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua