Експозиція у бібліотеці імені Миколи Гоголя. Фото: Світлана Задоровська
Оригінальна експозиція знайомить відвідувачів з віковими традиціями українського народного мистецтва, гармонійно доповненими світлинами сучасних українців в етнічних костюмах.
У Бібліотеці імені Миколи Гоголя триває масштабна виставка «Благословенна Україна», створена за ініціативи закладу у співпраці з артоб’єднанням «Kyivphotos-Hall 2012» та Національної спілки фотохудожників України.
«На сьогодні запит українців на вивчення своєї історії, культури, традицій, а також пізнання свого генетичного коду, особливо у час війни з росією. Експозиція нашого проєкту нагадує про важливість роботи на культурному фронті, необхідність збереження історичної, духовної спадщини, таїнства, традицій, мистецьких надбань, а також їх популяризацію у світі», — зауважила у своєму коментарі для «Вечірнього Києва» мисткиня та фотохудожниця Світлана Задоровська — учасниця та співавторка проєкту.
Учасниці мистецького проєкту на відкритті виставки у Бібліотеці імені Миколи Гоголя. Фото: Бібілотека імені Миколи Гоголя
Вона підкреслила, що в умовах війни, коли кожну сторінку нашої історії та культури окупант намагається викривити або знищити, одним з інструментів нашої стійкості та незламності є саме українська культура, що вирізняє нас серед інших і водночас — об’єднує спільною історією, цінностями та певними традиціями з усім цивілізованим світом.
Гармонійно в експозиції поєдналися різні жанри народної творчості: фотографія, писанкарство, ляльки-мотанки, вироби з бісеру та жіночі прикраси.
Фрагмент експозиції. Фото: Світлана Задоровська
Неможливо оминути увагою майстерні вироби народно-прикладного мистецтва, зокрема авторські ляльки-мотанки Олени Сухоцької, писанки Марини Сацури, а також прикраси початку XX століття з західного, центрального та східного регіонів України, відтворених Юлією Кикоть.
Експозицію доповнюють світлини в українців у народному вбранні. Фото: Бібліотека імені Миколи Гоголя
Фото: Бібліотека імені Миколи Гоголя
Об’єднавчим тлом для експозиції стали колоритні світлини двох сучасних фотохудожниць та майстринь.
Перша частина фотоекспозиції складають роботи Надії Карнаух у серії «Шлях духовний». За словами авторки, вона позиціює себе, як фотографка церковних таїнств. Майстриня є переможницею міжнародного конкурсу церковної фотографії у двох номінаціях «Життя в храмі. Свята. Служби» і «Таїнство хрещення».
Авторські твори народно-декоративного мистецтва. Фото: Світлана Задоровська
Прикраси майстирині Юлії Кикоть, відтворені за зразками початку минулого століття. Фото: Світлана Задоровська
Авторка розповідає, що розпочала свій фотографічний шлях вона розпочала ще у 2011 році, з того часу робила світлини майже скрізь.
“Мені хотілось справжності, рідкості, чогось важливого, а не штучного. Такий пошук привів мене в жанр церковної фотографії. І сьогодні моя фотографія про сім‘ю, про сімейні та духовні цінності. Для мене художня фотографія — як сімейний літопис», — зауважує майстриня.
До другої частини вистави увійшли світлини Світлани Задоровської. Вона розповіла, що до експозиції відібрала свої роботи, представлені у трьох відомих фотопроєктах:
• «Батьківська Хата. Homestead.» — унікальний українсько-американський освітній проєкт, який має на меті популяризувати у світі українську культуру та традиції, яскравий колорит українського села, особливості побуту, будови хат та ремесел наших прадідів. Авторка проєкту Olenka Bravo, діаспорянка, фундаторка платформи «#Єднання», співорганізатори: Natalia Sturgill та Світлана Задоровська.
• «Від Лялі до Кралі», присвячений виготовленню традиційних, стилізованих дівочих і весільних вінків за тими технологіями, які використовували наші прабабусі 100 років тому.
• «Незламна» — серія концептуальних робіт про Україну нескорену і незламну. Проєкт про нас, українців, які ціною власних життів відстоюють своє право на існування.
Виставка триватиме до 30 квітня. Фото: Світлана Задоровська
«Благословенна Україна» — це унікальний артпроєкт, що дарує нам та нашим читачам радість, енергію та силу жити, творити й перемагати», — зауважують про експозицію працівники Бібліотеки імені Миколи Гоголя.
Експозиція нагадує про важливість роботи на культурному фронті, необхідність збереження історичної, духовної спадщини, таїнства, традицій, мистецьких надбань, їх популяризації у Світі.
Виставка «Благословенна Україна»
Коли: до 30 квітня
Де: Велика Васильківська, 136 (станція метро Либідська»)
Вхід вільний за графіком роботи бібліотеки.
До теми: ми маємо популяризувати нашу культуру та традиції для українців та у всьому світі, — діаспорянка Оленка Браво.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua