Захисники мали змогу побачити унікальні історичні цінності та артефакти. Фото: Національний музей історії України
Співробітники музею підготували для захисників України цікаву та насичену програму, зокрема оглядову екскурсію та майстер-класи.
Деталі заходу, що відбувся в межах програми реабілітації «Духовне відновлення культурою» у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра», а також світлини оприлюднили нещодавно на сторінці Скарбниці Національного музею історії України.
Військові зробили фото на згадку зі знаменитою Скіфською Пектораллю. Фото: Національний музей історії України
«До нашого музею знову завітали українські військові, які наразі проходять реабілітацію. Ми були раді познайомити їх з Золотою пектораллю, скіфськими скарбами та реліквіями доби Мазепи, а також провести для них майстер-клас з орьнеку, кримськотатарського традиційного орнаменту», — розповідають співробітники музею.
Музейні працівники провели для військових пізнавальну оглядову екскурсію. Фото: Національний музей історії України
Фото: Національний музей історії України
Виставка «Європейська Україна. Доба Мазепи» багатьох здивувала оригінальним примірником мапи «Україна — земля козаків» (1720) Йоганна-Баптиста Гоманна.
Також з цієї виставки запам’ятався гостям музею меч ката XVII століття, який був у свій час грізним знаряддям судочинства. «А чи не стоїть такий меч десь у Верховному суді, як нагадування про невідворотність покарання?», — пожартував один з військовий.
Інший пригадав, як під час лицарського турніру, організованого реконструкторами у його рідному місті, він мав змогу потримати схожого меча: «Раз взяв, а він ого-го який важкий виявився!».
Гості музею дізналися цікаві факти про кожен експонат Скарбниці. Фото: Національний музей історії України
Фото: Національний музей історії України
Під час майстер-класу просто неба, смакуючи запашну каву, музейники розпитали військових про їхні враження від побачених експонатів. Як виявилося, найбільше всіх вразила скіфська золота пектораль.
Цей унікальний артефакт завжди приваблює гостей своєю загадковістю символізму, як й інша історична спадщина скіфів.
Попри те, що на виставці «Збережено в Україні» вона наразі представлена копією (оригінал нині перебуває у надійному сховищі).
Після екскурсії військові взяли участь у майстер-класі. Фото: Національний музей історії України
Фото: Національний музей історії України
Фото: Національний музей історії України
Фото: Національний музей історії України
Фото: Національний музей історії України
Фото: Національний музей історії України
Також у творчій майстерні кожен з військових, за допомогою зображень орьнеку, мав змогу створити символічну картину щасливого майбутнього… або ж «побажання своєму ротному», як любили жартувати гості музею.
Наостанок співробітники музею подякували військовим за надійний захист та жертовність, висловивши сподівання, що згодом матимуть змогу побачити їх знову у музеї.
До теми: У Києво-Печерській лаврі триває програма допомоги військовим.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua