Поет та дисидент Василь Стус. Фото з відкритих джерел
Для багатьох українців його постать є символом незламності та непохитності власних поглядів та переконань.
10 червня Музей шістдесятництва запрошує на прогулянку «Київ Василя Стуса». Екскурсанти мають змогу прогулятися стежками центральної частини міста та дізнатися більше про життя та творчість видатного поета, який став жертвою політичних репресій у радянський час.
Екскурсію на основі щоденникових записів, листів, записок «З таборового зошита» та поезії проведе літературознавиця Маргарита Єгорченко.
«Наша мандрівка матиме два виміри: Київ реальний (історично правдивий, який охопить місця перебування і коло спілкування Стуса) та Київ вражень і поетичних візій» — розповідають у музеї Шістдесятництва.
Афіша заходу. Фото зі сторінки музею
Василь Стус — поет, прозаїк, перекладач, літературознавець, правозахисник. Активний представник українського культурного руху шістдесятників. Був одним із найактивніших дисидентів.
Усе доросле життя Василя Стуса пов’язане з переслідуваннями, допитами, ув’язненнями. З 47 років, щонайменше 13 він провів у слідчих ізоляторах, камерах, карцерах та на каторжних роботах, які підірвали його здоров’я.
Для українців Василь Стус є символом непохитності переконань. Саме за захист української мови та культури та боротьбу за права людини його двічі засуджувала радянська влада, а його творчість була заборонена.
Екскурсія «Київ Василя Стуса»
Коли: 10 червня о 16:00
Де: парк Шевченка
Вартість: 250 гривень. Усі кошти за екскурсію Музей шістдесятництва передасть медичному батальйону «Госпітальєри».
Тривалість: 2,5 години
Перед екскурсією необхідна попередня реєстрація http://surl.li/hrzad
Деталі за тел. (044) 234 12 04 (з 10:00 до 17:00), а також у месенджері сторінки музею Шістдесятництва.
До теми: Шевченко і Стус: у Києві створили мапу з будинками, де жили 29 письменників
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua