Яскраві емалі захоплюють навіть найменших відвідувачів музею. Фото: Національний музей літератури
Витончені, унікальні за своєю майстерністю роботи Тетяни та Сергія Колечків вже тривалий час зачаровують та дарують радість шанувальникам мистецтва в України та за кордоном.
У Національному музеї літератури триває мистецький проєкт «Наближення перемоги», де представлені твори відомих сучасних художників-емальєрів Тетяни та Сергія Колечків.
В експозиції представлені як добре знані, так і нові твори талановитого мистецького подружжя, об’єднані тематикою українських традицій, зимових свят, а також міфів і казок.
Подружжя митців-емальєрів Тетяна та Сергій Колечки. Фото: Національний музей літератури
На думку мистецтвознавців, кияни Тетяна і Сергій Колечки належать до видатних українських майстрів, які останні кілька десятиліть працювали над розширенням тематично-сюжетних і пластичних можливостей емалі.
У своїх творах митці використовують складну старовинну техніку. Фото: Anna Lukyanenko
Родина митців творить свої роботи використовуючи старовинну та складну техніку гарячої емалі на міді. Для неї характерна дивовижна пластика та декоративність, яка досягається багаторазовим нашаруванням фарб на мідній пластині. Ця техніка була започаткована ще у часи раннього Середньовіччя у Візантії та широко використовувалася майстрами для створення вишуканих ювелірних прикрас, унікальних культових виробів для церкви та оздоблення ексклюзивної зброї.
Українська тематика займає особливе місце у роботах творчого подружжя. Фото: Anna Lukyanenko
Емалеві твори Тетяни Колечко мають неповторну манеру — в них переважають фігуративні композиції, головні образи яких — жінки.
«Твори майстрині вирізняють ритуальна чистота ліній та кольору, що визначають смислову та емоційну домінанту, породжуючи неповторну авторську стилістику», — зауважують мистецтвознавці про Тетяну Колечко.
Неповторні жіночі образи в мистецтві Тетяни Колечко. Фото: Національний музей літератури
Емалям Сергія Колечка властиве багатство різноманітних фактур. За словами самого автора, його надихає до творчості таїна буття давніх предків, а також різні стани величної природи. Творчість цих художників можна схарактеризувати декількома словами — професіоналізм, вишуканість, досконалість.
«Це прекрасні сонячні роботи, у яких чудово відтворені природні мотиви, яскраві образи української народної творчості, традиції західного мистецтва емалі та християнська іконографія. Творчість Тетяни та Сергія завжди вражає своєю неповторністю та високою майстерністю», — розповідають куратори виставки з Музею літератури.
Твори митців зачаровують вишуканістю та високою майстернійстю. Фото: Національний музей літератури
Тетяна та Сергій Колечко — відомі київські художники декоративно-ужиткового мистецтва, емальєри, члени Національної спілки художників України, учасники багатьох всеукраїнських і міжнародних виставок та емальєрних симпозіумів, лауреати премій імені Катерини Білокур 2016 року.
Тетяна Колечко разом із Сергієм Колечко є авторами унікальних емалевих ікон для іконостаса Володимирського собору у Херсонесі (2003).
Роботи творчого дуету зберігаються у фондах Міністерства культури та інформаційної політики України, Донецькому художньому музеї.
Експозиція триватиме до 31 січня. Фото: Національний музей літератури
Їх майстерність та художня глибина їх робіт широко відома за межами України. Твори митців представлені у Музеї мистецтв комуни Новаміланезе (Італія), Музеї емалевого мистецтва (Хіммерод, Німеччина), приватних збірках Аргентини, Великої Британії, США, Франції та Чехії.
Слід згадати, що мистецтво емалі розповсюдилося на території сучасної України ще з пізньоримських часів. Високого розвитку воно досягло в добу Київської Русі. Деякі дослідники навіть виокремлювали київську школу мистецтва емалі часів правління Ярослава Мудрого та Ярославичів. Досить широко використовувалась техніка емалі й в роботах українських золотарів XVI-XVIII століть та ювелірів XIX-XX століть.
Коли: до 31 січня
Графік роботи музею: понеділок — субота з 10.00-18.00, неділя — вихідний.
Де: вулиця Богдана Хмельницького, 11 (станція метро «Театральна»)
Вартість квитків на сайті музею.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua