Віталій Кличко розповів пославм про виставку «Київ незламне серце Європи». Фото: Олексій Самсонов
Сьогодні у центрі столиці презентували фотовиставку «Незламне серце Європи».
З нагоди Дня Європи і напередодні Дня Києва на Михайлівській площі розгорнули особливу виставку — «Київ незламне серце Європи».
Ця експозиція уже побувала в багатьох країнах Європи — це документальне свідчення про те, яким був перший рік повномасштабної війни для європейської столиці. Київ, як серце України, є головним форпостом боротьби за незалежність у війні з росією, а Україна стоїть на захисті всієї Європи.
«У центрі Європи росія чинить злочини проти людяності, буквально стирає з землі міста і селища, вбиває і катує українців, чинить геноцид українського народу. І світ повинен бачити і розуміти, що тут відбувається. Я на всіх майданчиках, на всіх міжнародних зустрічах доношу правду про події в Україні, про нашу боротьбу і виклики, які нам доводиться долати. Також ми робимо, зокрема, такі виставки, як ми з вами оглянули. Ця фотовиставка про незламність Києва була показана в Чехії, Словенії, Мексиці, Німеччині, Польщі, Канаді, Угорщині. Влітку її побачать у Парижі», — зазначив Віталій Кличко.
Під час неформального спілкування мер Києва подякував очільникам та представникам дипломатичного корпусу за допомогу та підтримку України в боротьбі з російською навалою. Та висловив надію на подальшу допомогу світового співтовариства. Посол ЄС в Україні Матті Маасікас прийшов у вишиванці — навіть у таких, символічних кроках він засвідчує свою підтримку Україні.
Своєрідну екскурсію виставкою послам провів сам Кличко.
«Київ. Незламне серце Європи» — це не тільки руйнуванням у Києві та Київській області, а й доказ нескореності українців та продовження життя навіть у страшних умовах війни. Так, на світлинах і весілля в окопах, чоловік та жінка які багато років зустрічалися, у перші дні повномасштабного вторгнення записалися в ТРО і захищали північні рубежі столиці. Віталій Кличко був гостем на цьому весіллі.
Кличко також зупинився біля фотографії, яку у квітні 2022 року фотокореспондент «Вечірнього Києва», наш колега Борис Корпусенко. Це зворушливе фото рудого кота, якого знімали десятки репортерів, і все це на тлі вулиці Вокзальної у Бучі, де видно гори підбитої російської техніки.
А ще Кличко звернув увагу послів на фото, на якому евакуатор забирає спалену машину на перехресті бульвару Тараса Шевченка та вулиці Володимирської. Теракт відбувся у жовтні 2022 року. Того дня росіяни випустили по Києву декілька ракет. 49 людей постраждали, 7 загинули. Серед них лікарка-онколог із Охматдиту.
«Кожне із цих фото — наче фільм. Де один кадр розповідає історію. Це справжній доказ злочинів росії», — підкреслив Кличко.
Посол ЄС в Україні Матті Маасікас
До слова, в експозиції представлено 34 світлини. В експозиції представлені роботи Дениса Копилова, Олексія Самсонова, Миколи Тимченка, Миколи Синельникова, Бориса Корпусенка, Павла Петрова, Андрія Скакодуба та пресслужби ДСНС. Виставку демонструватимуть на Михайлівській площі до 18 червня.
Прапори ЄС та України і київські каштани. Фото: Борис Корпусенко
Нагадаємо, із 2003 року в Україні у третю суботу травня відзначали День Європи. Його встановили, щоб означити стратегічний курс України на європейську інтеграцію. Протягом багатьох років наша країна робила чимало різних кроків, щоб пришвидшити цей процес. Але сталося це завдяки росії.
Повномасштабний напад росіян та героїчна оборона українцями своєї землі показали європейцям — Україна заслужила стати повноправним членом ЄС. Бо довела, і продовжує доводити, що свобода, — засаднича європейська цінність, є надважливою для нас. 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата у члени ЄС і робить гігантські кроки, щоб виконати свою «домашню роботу» по вступу, паралельно звільняючи свою землю від окупантів.
Цього року низка громадських організацій запропонувала Президенту відзначати День Європи, разом із Європою — 9 травня. Такий указ з’явився, тож із наступного року усі урочистості будуть проходити саме у цей день.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua