Учасники виставки «Новірічний вернісаж». Фото: Сергій Коміссаров
Виставковий проєкт став завершальною мистецькою подією 2022 року.
У Художній галереї «Митець» відбулася традиційна колективна виставка «Новорічний вернісаж».
В експозиції свої твори представили 10 сучасних українських художників, зокрема: Інна Артамонова, Марина Стогнієва, Ірина Сайбель, Олексій Овчаренко, Аліна Ворошилова, Павло Кір’яков, Володимир Зирянов, Ольга Розколотько, Вікторія Дроздовська та Олег Резніков.
Галерея «Митець» на Великій Васильківській. Фото: Сергій Коміссаров
Тематика робіт не обмежувалася лише зимовими пейзажами чи святковими новорічними образами, але й гармонійно доповнюється портретним живописом, натюрмортами та іншими жанрами мистецтва.
Не оминули увагою і найактуальнішу тему сьогодення, присвячену героїчному спротиву українців у захисті Батьківщини від російських загарбників. Серед них можна виділити цікаві роботи Інни Артамонової: «Українська Божа Мати Покрова», що мужньо тримає вишитий рушник над Софією Київською та «Світло, що вбиває путьму», де дівчина українка тріумфально тримає у руці ворожу голову…
Мистецьким відкриттям проєкту стала творчість Ольги Розколотько, яка є також професійною бандуристкою. Тож гості галереї могли насолодитися не лише її живописом, але й почути українські пісні її виконанні …
Казкові зимові пейзажі представила в експозиції молода художниця Ірина Сайбель. За її словами, вона завжди прагне шукати у житті та творчості позитив, та дарувати його глядачам через свої картини.
Зима та казкові образи у творах Ірини Сайбель. Фото: Тетяна Асадчева
Шанувальники творчості Аліни Ворошилової мали змогу побачити її казкові роботи, які створюють неймовірну теплу та радісну атмосферу дитинства. Окрім картин, в експозиції також представлені авторські ляльки майстрині, що гармонійно доповнюють святкову атмосферу.
Ляьки та картини Аліни Ворошилової створювали казкову атмосферу. Фото: Тетяна Асадчева
Яскраві та життєрадісні пейзажі представив в експозиції Павло Кір’яков.
Цікавим фактом його біографії є те, що попри успішне навчання у спеціалізованій художній студії, він не пов’язав своє подальше життя з мистецтвом, а обрав дипломатичну службу: у різний час працював Надзвичайним та Повноважним послом в Македонії та в Естонській Республіці.
«Живопис завжди був моєю мрією. У роботах я можу відображати своє бачення природи та свої почуття. Головна творча мета, щоб глядачі мали змогу насолоджуватися усією безмежною палітрою кольорів та фарб, які нам дарує природа», — зазначає дипломат та митець.
Новорічний вернісаж став останній проєктом цього року. Фото: Тетяна Асадчева
Шанувальники мистецтва Олексія Овчаренка мали змогу знову побачити його художні твори. Слід відзначити, що у творчих колах він знаний як скульптор та дизайнер, тож свій живопис представляє не дуже часто. Тож відвідувачі мали змогу побачити мальовничі пейзажі, де митець підкреслив усю гармонію та красу простої української природи та сонячного лісу…
Чуттєве ню від Марини Стогнієвої. Фото: Сергій Коміссаров
«У великій мистецькій родині є чудова традиція — проведення „Новорічного вернісажу“. На щастя, грудень цього, надскладного для українців року, не став винятком із цього правила. Попри повітряні тривоги, ракетні обстріли та відключення світла, культурне життя у галереї „Митець“ залишалося насиченим та плідним.», — зазначила директорка галереї Карина Кравець.
Вона висловила сподівання, що наступний рік, приніс не лише нові та цікаві творчі зустрічі, проєкти та мистецькі відкриття, але й таку бажану для всіх українців Перемогу!
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua