Олег Костюк презентував свою другу книгу «Скорбота і безумство». Фото: Борис Корпусенко
Йдеться про письменника-військового Олега Костюка та його нову книгу «Скорбота і безумство».
У пʼятницю, 8 квітня, у громадському просторі Vcentri Hub український письменник, учасник російсько-української війни та офіцер Збройних сил України Олег Костюк презентував свою другу книгу — антироман «Скорбота і безумство».
Проза присвячена війні, коханню та смерті. Головний герой занурюється в атмосферу російсько-української війни і стикається зі смертю. Це змінює персонажа, змушує його знову і знову аналізувати своє життя і по-новому подивитись на нього.
42-річний киянин Олег Косюк в армії девʼять років. Служив на сході України та визволяв Київщину. Тож про війну та життя на передовій йому є що сказати.
Олег Костюк. Фото: Борис Корпусенко
«До служби для мене літературна творчість була, певною мірою, розвагою. А після того, як я потрапив на війну та побачив, як на моїх очах міняються долі людей — почав переносити побачене, пережите в тексти. Ця книга витримана в не дуже позитивних тонах, утім вона правдива, відображає ту реальність, яка є на війні», — говорить автор.
Олег Федоров, видавництво якого надрукувало книгу, наголошує на важливості текстів сучасних українських письменників. Оскільки ті правдиво доносять цю війну й наше сьогодення.
Олег Федоров. Фото: Борис Корпусенко
«Я як людина, яка зростала за часів СРСР, вихований на радянській літературі. Ми читали різні книги, зокрема й про війну, однак це була абсолютно не наша література: з певними наративами. Тому зараз ми маємо відтворювати свою писемність, читати наших сучасних авторів, які пишуть про українське сьогодення. Адже в нас інша держава, інші цінності, інша ідеологія», — сказав Олег Федоров.
Проілюстрував книгу автор роботою київського художника Миколи Сологуба. За словами Олега, картину під назвою «Війна» він випадково побачив в інтернеті та зрозумів, що саме це зображення мусить бути на обкладинці.
Журналістці «Вечірнього Києва» митець каже, що малював цю картину, будучи в територіальній обороні на початку повномасштабного вторгнення.
«Час від часу там (в теробороні, — ред.), чергуючи в нічні зміни, я брався малювати на клаптику паперу. Зображав інтуїтивно, викладав у своєму фейсбуці, стирав та малював наново. Відтак, пану Олегу сподобалась одна з моїх робіт і він попросив її для своєї книги», — каже художник.
Варто зазначити, що книга була написана російською мовою. Переклав на українську її Олександр Степанов.
Прозу «Скорбота і безумство» можна купити в електронному варіанті за 100 гривень, або замовити у друкованому, коли вона зʼявится на офіційному сайті Yakaboo.
Минулого місяця в Києві презентували книгу захисника «Азовсталі». У ній захисник ділиться спогадами про бої в оточеному маріупольському заводі. Згадує втрату товаришів, бої та побут захисників Маріуполя, згадує про живих та вже полеглих героїв, які відзначилися у боях за місто.
Даша ГРИШИНА, фото Бориса КОРПУСЕНКА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua