Левко Лук’яненко після прийняття у Верховній Раді Акту проголошення незалежності України. 24 серпня 1991 рік. Фото: Вечірній Київ
Левко Лук’яненко — автор «Акту про Незалежність України», лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року, Герой України, письменник.
Просвітницький Фонд ім. Левка Лук’яненка за сприяння видавництва Саміт-Книга представляє збірку праць батька української незалежності, автора тексту Акту про незалежність, політв’язня і правозахисника, першого Посла України в Канаді, депутата ВРУ декількох скликань, лауреата Шевченківської премії, героя України. А також дисидента, що 27 років просидів в радянських тюрмах за послідовну позицію та незламність переконань.
Програма заходу «Шлях до відродження»:
— доповідь про діяльність «Фонду ім. Левка Лук’яненка»;
— екскурс в минуле для більш глибинного знайомства з ідеями та основними постулатами, суб’єктивного, але все ж пророчого бачення майбутнього України Левка Лук’яненка;
— просвітницька місія Л. Лук’яненка останніх 30 років…. (мета, цілі та завдання, що ставив перед собою навіть будучи вже в похилому віці);
— волонтерська діяльність Л.Лук’яненка;
— дискусія з учасниками заходу щодо ідеології україноцентризму та націоналізму як найвищого прояву любові до Батьківщини, до своєї землі.
Учасники заходу: меценати- благодійники, відомі волонтери, військові капелани Православної Церкви України, ветерани ЗСУ, журналісти та правозахисники сьогодення, представники місцевих органів самоврядування та депутати усіх рівнів, творча інтелігенція ….
Модератори — керівник ГО «Фонд ім. Левка Лук’яненка» Захар Стасів і Павло Гай-Нижник — доктор історичних наук, президент Української академії геополітики та геостратегії.
Коли: 23 січня о 17:00
Де: книгарня «Сяйво книги», вулиця Велика Васильківська, 6
Вхід вільний
Левко Лук’яненко (1928-2018) — український політичний та громадський діяч, дипломат, письменник, юрист та радянський дисидент, учасник національного визвольного руху.
Борець за незалежність України у XX сторіччі. Співзасновник та активний член Української Гельсінської Групи, голова Української Гельсінської Спілки, одним з організаторів Української робітничо-селянської спілки.
Засновник та перший голова Української республіканської партії. Народний депутат України I—II, IV—V скликань. Кандидат в Президенти України на виборах 1991 р. (3 місце, 1 432 556 голосів або 4,49%) Герой України (2005). Співавтор Декларації про державний суверенітет України, автор Акту проголошення незалежності України.
За переконання про від’єднання України від Радянського Союзу та її незалежність, був відправлений до камери смертників, як «небезпечний рецидивіст» та засуджений до найвищої міри покарання — розстрілу. Пізніше розстріл був замінений на 15 років позбавлення волі. Політичний в’язень СРСР. Був двічі ув’язнений (1961—1976, 1977—1988). Сумарно провів 25 років у тюрмі і на засланні.
У 2016 році «Вечірній Київ» спілкувався з Левком Лук’яненком, який ще тоді попереджав, що Путін сприймає Україну як об’єкт. І ще тоді, говорячи про початок війни на сході країни, він наче дивився в майбутнє: «Україною керували москалі, і він (Путін, — ред.) думав, що все в порядку і без жодного серйозного опору він заволодіє Україною і буде керувати нею. Ми не об’єкт, а суб’єкт. А народ узяв рушниці і рушив зупиняти навалу. І відбулось явище, яке дивує цілий світ: на передову пішли хлопці козацької крові. Вони не чекали мобілізації, законів, вони самі пішли туди, а народ узявся їм допомагати — і одягом, і їжею, і ліками».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua