В експозиції представлено понад 160 робіт. Фото: Сергій Мазураш
Експозиція проходить в межах першого мистецького проєктконкурсу «Перша Міжнародна Трієнале малюнка», заснованого у 2022 році.
До річниці повномасштабної російської агресії проти України у Центрі Сучасного Мистецтва «Білий світ» відбулося відкриття виставка учасників Трієнале Малюнка. Її метою є демонстрація цінності малюнка, як найдавнішої форми мистецтва, що зберігає свою актуальність і в наш час.
Захід об’єднав багатьох представників сучасної художньої спільноти навколо гасла «Слава Україні». В експозиції представлена 161 робота від професійних сучасних митців з різних куточків нашої країни та поза її межами.
Мистецький проєкт об’єднав митців з різних куточкі України та з-за кордону. Фото: Тетяна Асадчева
У конкурсному проєкті взяли участь такі відомі українські митці: Костянтин Антюхін, Матвій Вайсберг, Юрій Вакуленко, Ірина Вештак-Остроменська, Валерій Дем’янишин, Олег Денисенко, Олена Дудніченко Цой, Владислав Єрко, Микола Журавель, Петро Бевза, Наталія Корф-Іванюк, Влад і Дмитро Кришовські, Олексій Малих, Олена Придувалова, Роман Романишин, Петро Сметана, Оксана Стратійчук, Сергій Храпов, Андрій Чебикін, Владислав Шерешевський та інші.
У творах митці розмірковують над долею сучасної України. Фото: Тетяна Асадчева
На думку кураторів експозиції метою проєкту стало збирання та зберігання правдивих голосів-свідчень сучасної долі України, майстерно відтворених у малюнках.
Ця найдавніша художня техніка, що покликана об’єднувати усіх художників, є базовою практикою та може втілювати засади свободи та демократії серед митців різного віку, статі, національності, освіти, методів та жанру.
Фрагмент експозиції. Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
У своїх творах учасники розмірковують над низкою надзвичайно актуальний та гострих для сьогодення питань: Якою є зараз наша країна? Як вона змінилася за цей рік та за весь час Незалежності? Як вираз «Слава Україні» на сьогодні консолідує не лише українців, але й багатьох представників інших країн, що сповідують демократичні цінності та верховенство прав людини?
Підтвердженням цьому є рядки зі щоденника митця Олега Денисенка, що є також одним з ініціаторів проєкту. В експозиції він представив особливий малюнок під назвою «Воля»:
«Найдорожчими речами у Світі є життя і здоров‘я Людини. На друге місце я обрав Свободу, що дає крила і відчуття польоту. Свободу, що дарує Надію і натхнення, роблячи життя наповненим і змістовним. Прагнення Волі є базовим почуттям, будь-які зазіхання на неї зустрінуть рішучу відповідь! Вільні громадяни є основою вільного суспільства, на них тримається усе у цьому Світі. Вони непереможні!!!», — зауважує митець.
Виставка малюнків триватиме до 21 березня. Фото: Сергій Мазураш
Також на вернісажі презентували каталог з творами митців та визначили переможців Трієнале. Ними стали: Владислав Єрко (1 премія), Олена Дудніченко Цой (2 премія) та Дмитро Кришовський (3 премія).
Почесними медалями були нагороджені твори 13 учасників проєкту, зокрема: Костянтин Антюхін, Матвій Вайсберг, Юрій Денисенков, Олег Катеринюк, Наталія Корф-Іванюк, Едуард Потапенков, Роман Романишин, Петро Сметана, Микола Ступінський і Владислав Шерешевський.
В межах заходу організатори дають можливість придбати особливі благодійні медалі двох видів — відповідно за 25 000 та 50 000 грн, кошти від їх продажу та продажу каталогів будуть спрямовані на підтримку Збройних сил України.
Виставка учасників Першої Трієнале Малюнка
Коли: до 22 березня
Де: вулиця Євгена Чикаленка, 21а
Розклад роботи галереї: середа-неділя — 11:00-19:00; понеділок-вівторок — вихідні.
Вхід вільний
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua