Анастасія Казван у проєкті «Берегині миру». Фото зі сторінки проєкту
Кожна героїня має свій власний образ та історію, за допомогою традиційного українського одягу представляє певний етнографічний регіон України.
В експозиції представлені світлини з дванадцяти автентичних жіночих образів в старовинних строях, що демонструють не лише вишуканість одягу, але й багату культуру, а також звичаї та традиції українського народу.
Світлини були створені Катериною Черниш та Альоною Панайотовою влітку минулого року в Національному музеї народної архітектури та побуту України (музей біля с. Пирогів), тому вони яскраво демонструють самобутність кожного регіону та розкривають їхню унікальність.
Юлія Толкодубова на відкритті фотовиставки в музеї. Фото: Музей видатних діячів Української культури
Ініціаторкою проєкту стала Юлія Толкодубова, мандрівниця та засновниця туристичної компанії »Wellness Travel Club», а також кураторкою клубу «Шлях щасливої жінки». За словами Юлії, виставка має на меті заохотити людей пізнавати, досліджувати та відтворювати український побут та старовинні обряди, передаючи ці знання і вміння сучасному поколінню.
«Наш проєкт розповідає насамперед про силу і красу нашої української Жінки. У нашому уявленні вона єднається з природою, усвідомлює свій унікальний шлях розвитку і розкривається у різних гранях та іпостасях. Ми розповімо про Жінку, яка живе сьогодні — не глянцеву, а справжню, щиру, живу, творчу…» — говорить Юлія.
Фотосесія для проєкту відбувалася у Музеї просто неба в Пирогові. Фото: Юлія Толкодубова
За її словами, Жінка-Берегиня відіграє надзвичайно важливу роль у досягненні злагоди з природою, в любові та добробуті. Вона любить, несе турботу та справедливість, внутрішню свободу, направляє та зігріває, передаючи сакральні та глибинні знання з покоління у покоління.
Фотовиставка триватиме до 19 березня. Фото зі сторінки музею
«Кожна світлина захоплює своєю режисурою, а всі героїні виглядають напрочуд природно, граційно та невимушено. Етнографічний акцент проєкту повністю концентрується на традиційному образі ідеальної української жінки, сильної та водночас люблячої та лагідної….» — говорить про світлини Майя Чумак, завідувачка сектору виставково-експозиційної роботи Музею.
За її словами, якби фотовиставку мало б схарактеризувати який епітет, то це була б щирість. «Щирість від задуму до втілення простежується від кожного образу фотовиставки», — зауважує пані Майя.
Впродвож виставки у музеї відбувалиця цікаві зустрічі. Фото: Юлія Толкодубова
Також у межах фотоекспозиції «Берегині миру» у Музеї відбулися різноманітні заходи, в межах яких відвідувачі музею змогли дізнатися більше про українські традиції, а також познайомитися ближче з учасницями та авторкою проєкту.
Надзвичайно цікавою стала зустріч «Рука в руці» за участі гідеси «Незабутнього Києва» Олександри Костенко. У своїй розповіді вона розкрила історії стосунків відомих українців, які надихають і сьогодні, зокрема історії подружжя Грушевських, Терещенків, Косачів та Симиренків.
Також відвідувачі мали змогу познайомитися з героїнями проєкту. Учасниця Валерія Роміна. Фото: Юлія Толкодубова
Учасниця марина Ігнатуша з сином. Фото: Юлія Толкодубова
Учасниця проєкту Аліна Юдіна. Фото: Юлія Толкодубова
«В одних — жінка віддає своє серце служінню мистецтву і любові, а її тилом та підтримкою є чоловік. А в інших — за успішним чоловіком стоїть муза, тиха гавань — жінка, котра його оберігає та надихає», — розповідає Олександра.
Також у музеї представили Календар «Берегиня України 2023», що народився у результаті фотоекспозиції.
Виставка «Берегині миру»
Коли: до 19 березня, щодня 10:00-18:00 (вхід до 17:00)
Де: вулиця Панаса Саксаганського, 97
Вартість вхідного квитка до музею: 60/30 грн
До теми: «Берегині миру»: у столиці представили незвичний етнокультурний проєкт
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua