Зйомки проходили у березні, у найскладніший для столиці час.
До паризького культурного центру потрапили два фотопортрети з серії Олександра Чекменьова — Анни Малініної та Олега Годіка.
Ці світлини український фотограф Олександр Чекменьов зробив у березні 2022 року для серії «Мешканці Києва» на замовлення The New York Magazine.
«Цей проєкт є логічним продовженням моєї роботи про безхатченків. Адже з 24 лютого наш народ став бездомним, буквально «без дому», кожен — від простого громадянина до президента. Саме фотографуючи бездомних, я відшліфував свій підхід, підхід, який супроводжував мене ще з 90-х років, а можливо, навіть довше, з дитинства, — розповідав Олександр Чекменьов. — У плані виконання завдання було багато труднощів: на вулицях нікого не було, Київ був майже оточений; правий берег бомбардували й він був дуже важкодоступним.
У мене ще не було військової акредитації, а з міркувань безпеки всюди заборонялося фотографувати, особливо розбомблені будівлі. Кілька перших кадрів я показав редакції й мені дали карт-бланш продовжувати зйомку. У підсумку ми отримали 24 портрети».
Олександр Чекменьов. Фото: Артур Бондарь
Серед героїв серії — закохана пара та мати з дитиною, що ховалися від обстрілів в метро, військові та волонтери, театральний режисер, працівниця «Укрзалізниці» та артист балету.
Як йдеться у матеріалі The New York Magazine, цим проєктом фотограф показав «стійкість, відчай та рішучість міста під атакою».
«Гарні новини з Парижа. Два портрети із серії „Citizens of Kyiv“, знятих у березні 2022 у Києві для NYT Magazine тепер у колекції музею Помпіду! — повідомив Олександр Чекменьов. — Роботи були передані із власних колекцій Харківським музеєм Фотографії MOKSOP та французькою галереєю Alexandra de Viverios».
На портретах — викладачка англійської мови Анна Малініна та хірург-трансплантолог «Охматдиту» Олег Годік.
Олег Годік. Із серії «Мешканці Києва» Олександра Чекменьова
43-річний Олег Годік до вторгнення працював хірургом у Охматдиті. Після 24 лютого у закладі стали лікувати поранених на війні. У перші два тижні боїв він робив операції солдатам і мирним жителям, у тому числі пораненим дітям.
Анна Малініна. Із серії «Мешканці Києва» Олександра Чекменьова
30-річна Анна Малініна, приватна репетиторка англійської для дітей, була змушена оселитися на платформі метро. Зранку 24 лютого вона вийшла на вулицю, щоб зустріти друга — а коли повернулася в арендовану квартиру, з’ясувалося. що господар втік та замкнув двері на всі ключі, яких у неї не було.
Національний центр мистецтва та культури Жоржа Помпіду в Парижі — центр, присвячений вивченню та підтримці різних напрямків у мистецтві (живопис, графіка, скульптура, фотомистецтво, німе кіно, музика, хореографія, театр, архітектура та інші).
Відкритий з 1977 року, створений за ініціативою французького президента Жоржа Помпіду. Центр включає Музей сучасного мистецтва, велику бібліотеку, концертні та виставкові зали, Інститут дослідження та координації акустики та музики.
У лаврській дзвіниці представили тематичну експозицію «Це все про Свободу». Виставка фотографій та мистецьких творів приурочена до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua