Навесні 2022 року цирк став притулком для людей і тварин. Фото: Національний цирк України
Документальну стрічку про порятунок тварин у перші місяці повномасштабного вторгнення зняв французький режисер Ромен Гупіль.
Картина розповідає історію життя тих, хто чинить опір, аби київський цирк продовжував своє існування. Ромен Гупіль вирішив приїхати до Києва одразу після повномасштабного вторгнення в Україну, аби підтримати український супротив.
Він зупинився у київському цирку, який став вимушеним притулком для людей і тварин під час війни.
Жодних спектаклів, жодних глядачів. Але співробітники цирку та їхні тварини навіть в цих умовах повинні продовжувати тренуватися, плекаючи надію, що наступить день коли знову лунатимуть оплески. А крім того подбати про безпеку та харчування своїх підопічних.
На першому публічному показі глядачі побачать, що відбувалося у столиці та як жив цирк в цей час. Презентуватиме картину генеральний директор ДП «Національний цирк України» Владислав Корнієнко.
Свої перші короткометражні фільми Ромен Гупіль зняв у 16 років. Був помічником видатних режисерів — Романа Поланскі та Жана-Люка Годара. Окрім акторської роботи, пише та знімає художні і документальні фільми для кіно і телебачення. У 1982 році у Каннах отримав «Золоту камеру» за стрічку «Половина життя». Його останній повнометражний фільм «Дні, що минули» вийшов у прокат у 2015 році. У 2017-му році знімався у біографічній драмі «Молодий Годар».
Коли: 21 грудня о 16:00
Де: Національний цирк України, площа Перемоги, 2
Вхід вільний. Потрібно забронювати квиток
Захід присвячений пам’яті артиста цирку Миколи Козирєва. Видатний київський дресирувальник тигрів і левів раптово пішов з життя у листопаді, у віці 47 років.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua