Маріуполь після і до приходу рашистів. Фото: Маріупольська міська рада
20 травня 2022 року Маріуполь опинився в цілковитій окупації.
20 травня 2022 року з території комбінату «Азовсталь» російські загарбники вивели останнього українського полоненого й місто опинилось у цілковитій окупації.
Рік по тому у Києві у Національному музеї історії України у Другій світовій війні влаштують низку заходів присвячених пам’яті оборони міста Маріуполь.
Учасники будуть згадувати, як світ упродовж 86 днів, від 24 лютого до 20 травня, стежив за запеклою боротьбою українських захисників, як у режимі онлайн ми бачили знищення кварталів квітучого Міста Марії.
«Маріуполь в евакуації робить усе, щоб зберегти свою культуру, традиції та історію. Ми показуємо світу, яким був український Маріуполь, аби зберегти його в майбутньому і створите нове», — вважає мер міста Вадим Бойченко.
Афіша заходів
Упродовж трьох днів на території Музею війни в столиці відбуватимуться заходи за участю представників Маріупольської міської ради, присвячені пам’ятним дням:
19.05 (п’ятниця), 15:00 — презентація експозиції «Маріуполь. 86 #наживо», зустріч з представниками Маріупольської міської ради, колишніми мешканцями Міста Марії. Простір виставки «Україна — Розп’яття» (офлайн/онлайн)
20.05 (субота), 11:00 — «Нескорені: трагічна історія греків Надазов’я». Публічна лекція д.і.н. провідного наукового співробітника науково-експозицій Валерія Томазова та обговорення в колі дослідників. Простір виставки «Україна — Розп’яття» (офлайн/онлайн)
21.05 (неділя), 17:00 — перформативна літературна імпреза «#НаЖиво» (контекст війни в сучасній поезії — вірші Валерії «Нави» Суботіної та інших авторів). Головна алея Меморіалу (офлайн/онлайн)
Вхід на заходи вільний.
Минулого тижня, 5-го травня, бригада Азов відзначила девʼяту річницю від дня створення підрозділу. Тоді ж Асоціація родин захисників Азовсталі разом з військовими підрозділу влаштувала спортивний захід у столиці на ВДНГ. Зокрема, був й марафон «Біжу за Азов». Організаторам вдалось зібрати понад 500 тисяч гривень для фонду азовців — «Azov One».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua