У своїх роботах авторка звертається до різних сюжетів. Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Понад 35 років Катерина Рапай відроджує забуті старовинні техніки.
16 березня в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки «Золота нитка Катерини Рапай».
Експозиція презентує близько 20 картин, виконаних змішаною технікою — гладь, гобеленова вишивка, люневільський гачок, шиття золотом, аплікація, вишивка бісером, паєтками тощо.
Катерина Рапай. Фото: Олексій Анхімов
Катерина Рапай — театральна художниця, донька знаменитої художниці-кераміста Ольги Рапай-Маркіш та Миколи Рапая — видатного українського скульптора.
Художниця захоплюється ручною вишивкою та відроджує забуті старовинні техніки. У композиціях зображує улюблені історичні та сучасні теми. Глибокі фахові знання мисткині з історії текстилю, орнаменту, зображень, костюмів, а також досвід театральнї художниці та реставраторки стали підгрунттям для створення авторських творів — своєрідних картин, створених голкою.
Вишиті картини Катерини Рапай. Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Вишиті картини Катерини Рапай. Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Одна зі знакових виставкових робіт — картина «Мотанка», над задумом якої Катерина Рапай працювала два роки.
«Я зрозуміла, що маю поєднати у своїй роботі те найдорогоцінніше, найкраще, що є в українському текстильному просторі — це килими, вишиванки, декоративні стрічки, плахти, керсетки. Мотанку — образ старовинного і майже магічного українського символу я створила як оберіг для України ще до початку цієї кривавої війни», — зазначила авторка.
Коли: відкриття 16 березня о 16:00, виставка триває до 3 квітня
Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корп. 2
Вхід на відкриття вільний. Вартість квитків: для дорослих — 30 грн., для школярів — 20 грн.
Рік вимушеної міграції: у столиці відкрилася виставка сучасної української художниці. Киянка Марина Камінська наразі живе у німецькому місті Брауншвайг, де продовжує займатися творчістю.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua