Експозиція передає образи міста та карнавалу. Фото авторки
Художниця ділиться своїми враженнями від цього міста, в якому встигла побувати до повномасштабного вторгнення.
Цей проєкт покликаний познайомити українців з європейською культурою крізь мистецьку призму.
«У трагічний день 24 лютого 2022 року, рятуючи Україну від рашистської навали, Європа прихистила наших громадян та по сьогодні виказує дружні почуття та підтримку. Прийшов час не лише доносити до Європи культуру України, але й глибше пізнавати європейські побут та мистецтво, занурюватись в глибини історичних цінностей, — зазначають у музеї. — Чому б не розпочати з Венеції — північних воріт до Італії? Венеція рухлива, завжди готова до нових ідей, несподіваних контактів, до бізнесу, інноваційних форм у мистецтві. Їх втілено як у Венеційських бієнале, так і у традиційних міських карнавалах».
Відвідувачі на виставці «Венеція в масках». Фото авторки
Відвідувачі на виставці «Венеція в масках». Фото авторки
Венеція протягом багатьох сторіч є джерелом натхнення для митців. Так, для символістів і модерністів ХІХ століття Венеція уособлювала скороминучість краси, місто асоціювалось із меланхолією. І розкішні палаци, і стіни, що осипаються — все це овіяне особливою романтикою міста на воді.
Місто Венеція має певну двоїстість. На перший погляд, тут весь час щось святкують, змінюють маски, проводять карнавали, що занурюють в атмосферу венеційського дива. Але існує інша Венеція: із темними тривожними завулками та напівзакинутими будинками зі стінами, покритими візерунками часу.
Живописні роботи Ольги Петрової на виставці «Венеція в масках». Фото авторки
Живописні роботи Ольги Петрової на виставці «Венеція в масках». Фото авторки
Живописні роботи Ольги Петрової на виставці «Венеція в масках». Фото авторки
Живописні роботи Ольги Петрової на виставці «Венеція в масках». Фото авторки
«У цьому подвійному образі Венеції живе тривога та водночас — особливий шарм прадавнього міста з особливою долею. Саме цей неспокій, контрасти „Bella Venetia“ надихнули Ольгу Петрову на створення серії полотен „Венеція в масках“, — зазначає кураторка виставки Надія Павліченко-Тимчук. — Карнавальна святкова нестримність у композиціях: „Гондольєр“, „Карнавал“, „Саксофон“, „Венеціанка“, в інших. А в роботах „Лютнева Венеція“, „Побачення“, „Стіна“, „У воді та за ґратами“, „Міраж“ та ще у низці композицій відтворено ауру утаємниченої, майже сюрреалістичної Венеції, ведути якої нагадують про плинність часу та мить забуття».
Ольга Петрова (праворуч) на виставці. Фото авторки
Мисткиня розпочала роботу над цією серією навесні 2020 року після подорожі Італією.
«Коли востаннє була в Італії — ми вийшли на набережну Венеції, якраз починався парад, — розповіла „Вечірньому Києву“ Ольга Петрова. — Три дні були на карнавалі, і коли ми сіли в літак, сказали, що почався ковід і Венеція закривається. Туристичний сезон припинився. Я повернулася і почала працювати. В роботах згадую, що бачила, трансформую образи. Карнавал — це народне дійство, до нього готуються рік, шиють костюми. І цей ентузіазм відчутний. Хотіла, щоб люди зараз змогли завдяки моїм роботам отримати трохи релаксу».
Ольга Петрова — художниця, мистецтвознавиця, доктор філософії, член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України (2006). Авторка та упорядниця 9 монографій та майже 1000 статей.
Її творчий метод як художниці — експресіонізм, метафоризм, нефігутивізм. Кредо авторки: мистецький ідеалізм. Фізичний аспект кольорів виявляє ідеальні стуності життя людини. Кольоропис — шлях до бачення «духовним зором».
Роботи зберігаються в колекціях МКІП; Національної спілки художників України; художніх музеїв Чернівців, Чернігова, Хмельницького; Національного художнього музею України (Київ); Музею мистецтв Грузії; галереї «Ситракут» (Калькутта); музею «Яд-Ва-Шем» (Єрусалим); Британського музею (Лондон) а також у приватних колекціях Києва, Москви, Лондона, Ноттінгема, Амстердама, Калькутти, Торонто, Будапешта, Осаки.
Виставка триває в атріумі музею. Фото авторки
Виставка живопису Ольги Петрової «Венеція в масках»
Коли: до 16 липня, з 10:00 до 18:00. Каса працює до 17:15.
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Шевченка, 12
Вхід на виставку за вхідним квитком до музею: 100 грн, для учнів, студентів, пенсіонерів 50 грн.
Також у музеї Шевченка демонструють проєкт «Піднятися до себе». Він запрошує поміркувати про пропрацювання досвіду, психологічних і соціальних проблем воєнного часу за допомогою мистецтва — малюнків Тараса Шевченка та робіт сучасних художників Антона Логова і Андрія Дудченка.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua