Охочі мають змогу вивчити павану, менует та гальярду. Ілюстративне фото: Historical Dance Theatre «Al’entrada»
Учасники зможуть опанувати мистецтво танцю епохи бароко.
Серпневими суботами у Музеї української діаспори відбуватимуться танцювальні заняття, відкриті як для танцівників, так і для тих, хто не має такого досвіду. На заняття запрошують усіх, хто хоче відчути своє тіло, його рух крізь давні епохи.
«Силу і радість спільноти у танці у запальній жизі, насолоду від спілкування в урочистій павані, граційні кроки полонезу ви зможете вивчити, а потім і попрактикувати на невеличкій балі у дворику садиби XVIIІ сторіччя під звуки стародавніх інструментів», — анонсують у музеї.
Павана, гавот, жига, бурре, турдіон, аллеманда, куранта — усе це назви барокових танків різних народів. Чи є місце серед них українському бароковому танцю? Чи збереглися свідчення про те, як танцювали українці у XVII-XVIII століттях? Про це зможуть дізнатися учасники.
На першому занятті, 5 серпня, запропонують до вивчення павану, менует та гальярду, а також поговорять про те, що ми знаємо про українські старовинні танці епохи бароко.
Заняття вестиме Козинко Лілія: кандидатка мистецтвознавства, доцент, доцент кафедри хореографії і танцювальних видів спорту НУФВСУ.
Вечори старовинних танців
Коли: 5, 12 та 26 серпня о 17:00
Де: Музей української діаспори, вулиця Князів Острозьких, 40-б
Вартість участі: 150 грн. Безкоштовна участь для внутрішньо переміщених осіб. Потрібно зареєструватися.
Нагадаємо, на початку липня у Музеї української діаспори розпочався артпроєкт «Кричевський. Саєнко. Майстер і учень», де представлена історія співпраці двох талановитих митців, яка стала також початком багаторічної дружби між нащадками обох мистецьких династій.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua