Фотопортрет художниці Любові Панченко. Фото: Тетяна Асадчева
Минулого року мисткиня постраждала внаслідок російської окупації Бучі, і наприкінці квітня померла у столичній лікарні.
На початку лютого талановитій художниці та почесній громадянці Бучі виповнилося б 85 років, тож у цей знаковий день у ТРЦ Gulliver відкрилася виставка «Дивовижний світ Любові Панченко», присвячений її пам’яті.
В експозиції представлені картини, колажі, а також ескізи елементів гардероба та фото вбрання, створених художницею.
Проєкт створений Музеєм шістдесятництва та Музеєм Києва до ювілею мисткині. Фото: Тетяна Асадчева
Мисткиня обожнювала все українське, обстоювала мову і культуру. Тож усі твори художниці, незалежно від техніки виконання, наповнені українським колоритом. Вона філігранно використовувала національні орнаменти у власних малюнках і дизайні одягу.
Вважається, що її ім`я нечасто згадувалося серед числа відомих шістдесятників, до кола яких вона належала. Особливий стиль мисткині не підпадав під правила радянського союзу, тому її твори не виставлялися та не друкувалися.
Творчість художниці сповнена національним колоритом. Фото: Тетяна Асадчева
Художниця створила свій унікальний авторський стиль — поєднання традиційного крою з особливо вишуканим яскравим дизайном з її власним творчим осмисленням цілісного і гармонійного образу моделі. Вона філігранно використовувала національні орнаменти у власних малюнках і дизайні одягу.
Ескізи костюмів Любові Панченко мали яскраві національні риси. Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
У лютому-березні минулого року, коли через повномасштабну війну місто Буча перебувала в окупації російських загарбників. Художниця опинилася на самоті в голодній ізоляції.
Вже після звільнення міста, жінка була дуже виснажена тривалим голодуванням: дуже схудла та не могла підвестися на ноги.
Твори художниці знаходяться у колекції Музеї шістдесятництва. Фото: Тетяна Асадчева
На початку квітня її вдалося забрати до Київської клінічної лікарні № 5, спершу в терапевтичне відділення, потім в хірургічне. За деякий час Любов Панченко відійшла у вічність у віці 84 років.
Виставка триватиме протягом лютого у ТРЦ Gulliver
У вересні 2022 року Український інститут національної пам’яті, Музей шістдесятництва та видавництво Олександра Савчука представили перший і єдиний друкований альбом мистецької спадщини талановитої мисткині з Київщини — «Любов Панченко: повернення».
Музей шістдесятництва прийняв у подарунок від мисткині повну колекцію її творів.
Виставка «Дивовижний світ Любові Панченко»
Коли: до 2 березня
Де: Спортивна площа, 1А, другий поверх.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua