Триває спорудження другої черги Музею. Фото: Музей Голодомору
Такої домовленості вдалося досягти під час поїздки Президента України Володимира Зеленського до Оттави.
Днями президент України Володимир Зеленський побував із неоголошеним візитом у Канаду. В Оттаві він зустрінеться з прем’єр-міністром Джастіном Трюдо.
Президент повідомив про досягнення домовленостей щодо постачання бронетехніки, однак відмовився говорити про деталі до підписання угоди. А також зазначив, що Уряд Канади може виділити кошти на добудову знакового для України Музею Голодомору.
«Окремо хочу подякувати уряду Канади за готовність виділити кошти на Музей Голодомору-геноциду, на добудову цього музею. Символічно, що саме Канада підтримає Україну у збереженні її історичної пам’яті», — зазначив Президент у вечірньому зверненні 24 вересня.
Влітку в українському суспільстві виникла величезна дискусія. Стало відомо, що на добудову Музею необхідно 573,9 млн грн. Президент Зеленський 28 липня ветував виділення коштів, мовляв, це не є першочерговою справою, а наразі пріоритетним завданням є захист суверенітету та територіальної цілісності України.
У Мінкульті наголошували, що необхідно добудувати приміщення, бо навіть для того, щоб законсервувати будівництво, слід завершити роботи на покрівлі даху, інших отворах, висушити приміщення, інакше під дією атмосферних змін недобудована споруда почне руйнуватися.
За словами представників Мінкульту, на сьогодні є також очевидними паралелі між періодом сталінського Голодомору та нинішніми подіями, викрадає українське зерно на тимчасово окупованих українських територіях та завдає удару по зерносховищах.
«Відкриття повноцінного Музею Голодомору, як символу незламності українців стане потужним інструментом донесення правди про злочини росії у минулому й сьогоденні», — переконані в МКІП.
Читайте також: Злочин повторюється: інтерв’ю з керівницею Музею Голодомору.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua