Студенти проводять пару у метро Києва під час повітряної тривоги, 10 лютого, 2023 рік. Колаж: Юлія Сергеєва
Художники-першокурсники із серпня роблять начерки з перехожих у столичній підземці під час повітряних тривог.
У Києві під час повітряної тривоги студенти-художники провели заняття у метро. Першокурсники змальовували людей, які укривалися від ворожих ракет, прямо на станції. Про це повідомила викладачка Мистецького коледжу КНУТД, художник-живописець Ольга Морозова.
Жінка розповіла, що заняття у студентів почалися ще у серпні. З того часу під час повітряних тривог вона разом з вихованцями почала ходити до укриття. А щоб не гаяти час дарма — заняття проводять прямо на станції.
«Чому стояти стільки часу, коли можна (витратити його — ред.) з користю. Студентам потрібно робити начерки. Люди стоять і ненавмисне позують. Студенти можуть з користю проводити цей час: накопичувати собі начерки, різні образи. Потім вони зможуть зробити якісь композиції, використовуючи цей матеріал», — розповіла Ольга Морозова «Вечірньому Києву».
Художниця опублікувала у фейсбуці світлини свого ранкового заняття з першокурсниками Живописного факультету на станції метро Лук’янівська. Повітряна тривога тривала тоді три з половиною години. Сиділи діти на туристичних сидіннях, які роздали у столичній підземці. А хтось підготувався заздалегідь і приніс із собою підстилки для незвичного заняття.
Студенти-художники проводять заняття у метро Києва. Фото: Ольга Морозова
Діти робили начерки прямо на станції. Фото: Ольга Морозова
Студенти носять із собою скетчбуки та інші матеріали для роботи на випадок екстримальних занять. Фото: Ольга Морозова
Діти змальовують перехожих у столичній підземці. Фото: Ольга Морозова
Ольга розповіла, що на перших таких заняттях студентам було незручно робити начерки з перехожих, але зараз вони комфортно почувають себе в таких обставинах. Викладачка сказала, щоб студенти весь час брали на пари з собою скетчбуки та матеріали, з якими можна працювати.
«Як починали, то було дуже складно, бо ніхто не позує. Люди рухаються. Тільки починаєш робити рисунок, хтось встає і йде, і починаєш робити вже по пам’яті. Вони спочатку були розгублені, і взагалі це не можна було назвати повноцінним начерком. Зараз це вже впевнені повноцінні начерки. Я думаю, що ще кілька повітряних тривог і вже можна складати композицію», — поділилася викладачка.
Наприкінці листопада минулого року на Київщині учитель історії через вимкнення електрики провів урок просто у відділку поліції. Незадовго до цього вчителька однієї з Фастівських шкіл прийшла до «пункту незламності», щоби дистанційно навчити дітей молодших класів математики.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua