Це важливо знати: 8 основних задач незамінних амінокислот

Це важливо знати: 8 основних задач незамінних амінокислот
Це важливо знати: 8 основних задач незамінних амінокислот

Наш організм не здатний самостійно синтезувати незамінні амінокислоти, тому важливо отримувати їх з їжі або інших джерел. Загалом існує 9 незамінних амінокислот, які важливі для забезпечення великої кількості важливих функцій. Пропонуємо вам дізнатись про них більше.

Збереження м’язової маси

Амінокислоти є будівельним матеріалом для м’язів. Наприклад, лейцин, валін та ізолейцин мають важливе значення для синтезу білка в м’язах. Крім того, незамінні амінокислоти допомагають запобігти розпаду м’язової тканини: особливо при значних фізичних навантаженнях, в період стресу або при дієтичних обмеженнях. В тих випадках, коли організм не отримує достатньо білка, він може використовувати м’язову тканину як джерело амінокислот для енергії. Вживання спеціальних харчових добавок зменшує цей процес. Варто враховувати, що комплекс амінокислот може стимулювати синтез білка в м’язах. Це забезпечує ріст та збереження м’язової маси.

Зменшення болю у м’язах

Оскільки незамінні амінокислоти є будівельним матеріалом для м’язів, вони є дуже важливими для підтримки здоров’я. Вони входять до складу білків, які забезпечують відновлення та ремонт м’язових волокон. Деякі з них (наприклад, глутамін) нівелюють запалення після тренування, що призводить до зменшення болю та набряків. Крім того, вони сприяють підтримці нормального метаболізму м’язів, що своєю чергою зменшує ризик виникнення болю та дискомфорту в цілому.

Синтез білка

Білки складаються з амінокислот, тому кожен з них має свій унікальний амінокислотний склад. Незамінні амінокислоти є ключовими будівельними блоками для синтезу білка. Вони сприяють збереженню анаболічного стану: таким чином організм здатний створювати більше білка, ніж руйнувати його.

Підтримка здоров’я травного тракту

Амінокислоти дуже важливі для підтримки здоров’я травного тракту. Наприклад, глутамін виконує роль палива для клітин оболонок кишечника, завдяки чому забезпечується їх ріст та відновлення. Оскільки незамінні амінокислоти — це будівельні блоки білка, то вони забезпечують нормальне функціонування травної системи. Крім того, вони можуть мати вплив на склад та функцію мікробіому.

Підтримка імунітету

Незамінні амінокислоти забезпечують підтримку нашої імунної системи завдяки синтезу антитіл — ключових компонентів імунітету, які розпізнають та нейтралізують бактерії та віруси. Наприклад, аргінін забезпечує розвиток та функціонування імунних клітин, які захищають наш організм. Деякі незамінні амінокислоти мають антиоксидантні функції, що дозволяє зменшувати запалення в організмі. Лейцин та ізолейцин забезпечують захист від стресу, завдяки чому також покращується функція імунної системи.

Підтримка енергії

Незамінні амінокислоти сприяють покращенню енергії в організмі. Наприклад, деякі з них перетворюються у глюкозу, яка забезпечує функціонування мозку та нервової системи. Деякі незамінні амінокислоти сприяють транспорту кисню через кровоносну систему. Це запускає процеси, які відбуваються в клітинах для вироблення енергії шляхом дихання.

Зменшення втоми

Триптофан та тирозин забезпечують синтез нейротрансмітерів (дофаміну, серотоніну та норадреналіну). Ці речовини мають свій вплив на підвищення енергії, зменшення втоми, а також покращення настрою. Згідно з дослідженнями, незамінні амінокислоти дозволяють зменшити катаболічні процеси у м’язах, завдяки чому значно зменшується втома після виконання активних фізичних вправ.

Підтримка здоров’я кісток та суглобів

Амінокислоти важливі для синтезу колагену, завдяки якому й забезпечуються міцність та еластичність суглобів та кісток. Частина з них (аргінін та лізи) забезпечують збереження мінеральної щільності кісток, завдяки чому зберігається кальцій та інші мінерали. Це підвищує стійкість кісток до різних захворювань: зокрема, остеопорозу. Деякі амінокислоти захищають від окислення, завдяки чому кістки та суглоби не піддаються руйнівному впливу вільних радикалів. Частина амінокислот зміцнює сухожилля та зв’язки, забезпечуючи оптимальне функціонування суглобів.

Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *