Медики ЗСУ на стабпункті. Фото: Генштаб
80% поранених отримують необхідну допомогу впродовж так званої першої «золотої години».
Завдяки професійності військових медиків смертність поранених зменшилась до 1, 35% на першому етапі евакуації, про це повідомляють у Міністерстві оборони України.
В Україні відзначають День медичних працівників, а вони нині на рівні з солдатами — на передовій.
Від початку війни у 2014-му, а зараз і з повномасштабним вторгненням рф, наші медичні працівники працюють у надзвичайно виснажливих умовах: на передовій, у бомбосховищах, лікарнях та посеред вулиць під шквальним ворожим вогнем.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що унікальний досвід наших лікарів давно перевершує світові стандарти. Сьогодні завдяки об’єднанню зусиль військової та цивільної охорони здоров’я, єдиному медичному простору, до 82% поранених і хворих українських військових після лікування повертаються у стрій.
«Близько 80% поранених упродовж так званої „золотої години“ отримують належну допомогу наших медпрацівників. Важливо, що завдяки фаховості українського медперсоналу смертність військових на етапі евакуації зменшилась до 1,35%», — розповіла Маляр.
Серед медиків на фронті — фахівці різних напрямків: хірурги, офтальмологи, реаніматологи, анестезіологи, травматологи та нейрохірурги, медбрати й медсестри, інструктори такмеду, але всіх по праву називають «Янголами у білих халатах».
Читайте також:
«Столична система реабілітації військовослужбовців повинна бути сучасною, — заявила заступниця голови КМДА Марина Хонда».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua