Медики Охматдиту вперше завітали до Макарова оглянути дітей. Фото: Даша Гришина
Від ранку до вечора мобільна група медиків консультувала маленьких пацієнтів.
Медики найбільшої дитячої лікарні України «Охматдит» час від часу їздять у різні регіони нашої країни, де оглядають та консультують дітей до 18 років щодо симптомів. Днями вони вперше, в межах проєкту «Скарбничка здоров’я», завітали до Макарова, що на Київщині.
Медиків до деокупованого селища запросив менеджер компанії «МХП» Володимир Забела за сприяння голови смт Вадима Токаря.
«Я живу в Макарові. Наше селище значно постраждало в період окупації. Діти та дорослі пережили жахи, які мали суттєвий вплив на здоровʼя. Відтак, нам захотілось організувати приїзд лікарів різного профілю, щоб вони оглянули дітей», — зазначив Володимир Забела.
За словами голови смт Макарова Вадима Токаря, Макарівська багатопрофільна лікарня вже функціонує, втім палати заповнені пацієнтами. Відповідно, фізично там немає місця і кабінетів, де можна було б розмістити 26 лікарів з Охматдиту. Однак рішення, де розмістити лікарів, знайшли.
Голова смт Макарова Вадим Токар. Фото: Даша Гришина
Медиків приймали у макарівському ліцеї — це єдиний вцілілий навчальний заклад у місті. Лікарі приїхали зі своїм обладнанням. А напередодні поїздки на Київщину, благодійники з «МХП-Громаді» передали їм гематологічне медобладнання, яке дозволяє в рекордні терміни робити кілька десятків видів аналізів.
Відтак, дітей оглядали, робили аналізи, повідомляли про результати та призначили лікування упродовж дня. У холі ліцею батькам давали направлення, а обстежували на другому та третьому поверсі ліцею у 14 кабінетах. Того дня був ажіотаж: працював педіатр, лор, невролог, гастроентеролог, інфекціоніст, хірург, алерголог, лор та інші. Словом, за день готувалися прийняти близько 300 людей.
Аліна з дворічним сином Богданом прийшла на медогляд перед садочком. Молода жінка була задоволена, що всі аналізи та результати отримала в одному місці, і їм не довелося їхати у Київ.
Мама Аліна та її син Богдан. Фото: Даша Гришина
Молода дівчина Ксенія привела свою молодшу 10-річну сестричку Богдану перевірити зір. Пів року після деокупації Київщини дитина почала погано бачити. Чи то через стрес і війну, чи то через ґаджети.
«Місцеві лікарі попередньо діагностували погіршення зору, але хочемо почути думку фахівців Охматдиту», — говорить старша сестра Ксенія.
Ксенія та її сестричка Богдана. Фото: Даша Гришина
Ольга Медведєва, завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ «Охматдит» називає бригаду лікарів — «поліклініка на виїзді». Фахівчиня каже, що ситуація в країні вкрай важка: кваліфікованих дитячих спеціалістів мало.
«Ми їздимо у різні міста та віддалені села, щоби батьки не їхали з маленькими дітьми через всю Україну в Охматдит. Ба більше, щоби попасти на прийом до наших медиків у Києві, треба заздалегідь записуватись та думати про далеку поїздку», — зазначила вона.
Ольга Медведєва, завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ «Охматдит». Фото: Даша Гришина
За останній рік спеціалісти найбільшої дитячої лікарні України відвідали Київщину, Житомирщину, Вінниччину, Черкащину та Чернігівщину. Таким чином вони проконсультували понад сім тисяч дітей.
Нещодавно журналісти «Вечірнього Києва» розповідали, як в Охматдиті вперше в Україні пересадили кістковий мозок дитині з рідкісним захворюванням. Рік тому дівчинці поставили страшний діагноз — інфантильний злоякісний остеопетроз (мармурова хвороба). Як розповіли в лікарні, недугу виявили випадково, коли дівчинка впала та зламала руку.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua