Кожен митець має свою трагічну долю. Фото: Тетяна Асадчева
Виставка є відображенням внутрішнього світу людей, що опинилися в складних психологічних станах і саме у творчості віднайшли силу жити.
Національна наукова медична бібліотека спільно з київським інтеграційним театром «Будьмо» та КНП Клінічна Лікарня «Психіатрія» представляють спільний мистецький проєкт «Час життя дорогоцінний», представленої у трьох залах читальні.
На думку кураторів проєкту, роботи учасників належать до арт-брют, або «не ограненого мистецтва».
Роботи 22 митців представили у Національній медичній бібілотеці. Фото зі сторінки закладу
Відвідувачі мають змогу познайомитися з творчістю 22 художників з особливостями психічного здоров’я, ментального розвитку та людей складної долі, для яких творчість є чи не єдиною можливістю самовиразитися у сучасному суспільстві.
«Саме у творчості людина отримує силу жити. Саме у творчості людина співпрацює з Богом у лікуванні цього світу, у боротьбі зі злом, смертю, стражданнями, темними почуттями, думками, вчинками. Саме у творчості реалізує свій потенціал любові та стає вільною», — говорить куратор виставки Сергій Ененберг, режисер Інтеграційного театру-клубу «Будьмо», який вже впродовж 15 років об’єднує цих особливих творчих людей.
Мистецький проєкт знайомить відвідувачі з творчістю особливих людей. Фото: Сергій Ененберг
Сергій тривалий час опікується розвитком інклюзивних мистецьких практик у стінах київської Павлівської лікарні та за її межами.
За його словами, робота клубу виявляє багато талановитих людей, для яких перебувати у центрі доброзичливої уваги — це справжня цінність.
Люди з проблемами психічного характеру є певною мірою випробуванням для близьких та друзів, водночас вони наділені безліччю талантів. Вони мають колосальний творчий потенціал: акторів, музикантів та митців. Тож надзвичайно важливим є те, щоб не дати їм «загубитися» у просторі сучасного суспільства, зрозуміти їх та підтримувати.
Фрагмент експозиції. Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
«Кожен учасник виставки має свою, часто трагічну історію. Їх унікальні роботи, неначе відкривають перед глядачами нові світи. Глибокі, можливо складні для свідомості пересічної людини, ідеї та реальності, за допомогою яких є шанс у нас, цьогорічних, зазирнути у себе та у Божий задум про наш сучасний світ», — зауважують куратори виставки.
Художники мають своє унікальне світосприйняття. Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото зі сторінки бібліотеки
Окрім представлених картин, в межах експозиції творчий колектив «Будьмо» проводить низку інших культурних подій, зокрема концерти та вистави, перегляд відео фільмів про художників Павлівки, а також творчі виступи художників та обговорення виставки.
Також, у мріях творчого колективу театру — клубу «Будьмо» є створення постійної галереї брют — мистецтва, а також про музичні заняття у «Клубі української пісні» та створення власного шахового клубу.
Виставка «Час життя дорогоцінний»
Коли: березень 2023 року
Де: Національна наукова медична бібліотека України, вул. Л. Толстого, 7.
Вхід вільний за розкладом роботи закладу.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua