Відновлена амбулаторія вже під час роботи. Фото: Бучанський міський голова
За співпраці МОЗ та ЮНІСЕФ було відремонтовано амбулаторію у Бучанському центрі первинної медико-санітарної допомоги.
Амбулаторія стала пілотним центром проєкту — програми домашніх візитів «Турбота з народження вдома».
Проєкт «Турбота з народження вдома» — це модель домашніх візитів медичних працівників до вагітних жінок і сімей з дітьми до трьох років. Вона спрямована на зменшення дитячої смертності, захворюваності, підвищення ранніх виявлень затримок розвитку та відповідних корекцій.
Амбулаторію розділено на умовні зони. Зокрема, відокремлено кабінет здорової дитини, де маленький пацієнт може пройти профілактичний огляд без перетину з хворими.
Також облаштовано кабінет щеплень, зони для грудного годування та розваг малечі.
«Ми вдячні партнерам за підтримку українських медзакладів. Надважливим є зменшення стресу дітей під час профілактичних оглядів та лікування і підвищення обізнаності батьків щодо догляду за дитиною. Метою такого проєкту є охорона здоров’я дітей у ранньому віці в тісній взаємодії з найближчим оточенням. У центрі уваги залишається дитина та її інтереси», — зазначив перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров.
У Бучанській міській раді також подякували партнерам.
Андрій Федорук разом з партнерами ЮНІСЕФ. Фото: Бучанський міський голова
«Переконаний, що це не останній спільний проєкт. До того ж, сфера медицини у громаді — це ключовий пріоритет у розвитку на наступний рік», — зазначив голова Бучанської міської ради Андрій Федорук.
У рамках проєкту створено мережу патронатних працівників, які забезпечують обслуговування вдома для майбутніх мам, батьків і дітей раннього віку. Наразі ЮНІСЕФ планує розширити кількість таких центрів у Київській області до 50.
Читайте також: Понад 120 столичних медиків пройшли тренінг від ізраїльських фахів з надання психологічної допомоги
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua