В Україні стало на облік 12 тисяч ВІЛ-інфікованих у 2024 році

У Києві протестували на ВІЛ-інфекцію шість тисяч військових

Фонд Пінчук безкоштовно лікуватиме військових з підтвердженим діагнозом.

1 грудня щорічно відзначається Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом, захворюванням, яке забрало життя близько 40,4 мільйона людей у світі. Україна займає перше місце в Європі за темпами поширення ВІЛ-інфекції. За даними Центру громадського здоров’я, незахищений статевий акт залишається основним способом передачі ВІЛ, що становить 80% усіх випадків інфікування. В Україні проживає близько 257 тисяч людей з ВІЛ, а кожна друга людина дізнається про свій статус на пізніх стадіях захворювання.

Фахівці зазначають, що за 10 місяців 2024 року було зареєстровано майже 12 тисяч нових випадків ВІЛ-інфекції. Кількість тестувань на ВІЛ в Україні протягом року зросла до 2,5 мільйонів, що значно більше порівняно з 1,5 мільйонами тестів у попередньому році. Проте, навіть з такими зусиллями, виклики залишаються значними, особливо у військовій сфері.

З початком повномасштабної війни багато цивільних приєдналися до Збройних сил України, що створило нові виклики в охороні здоров’я. Одним із головних пріоритетів стало здоров’я українських військових. Фонд Олени Пінчук разом з Центром громадського здоров’я провів дослідження “Оцінка впливу факторів ризику інфікування ВІЛ, вірусними гепатитами В і С серед військовослужбовців”. Це перше подібне дослідження в Україні, що охопило більше тисячі військових, які проходили лікування в Головному військовому клінічному госпіталі.

Результати дослідження виявили, що багато мобілізованих не проходили обстежень і не знають свого ВІЛ-статусу та статусу щодо вірусних гепатитів. Це підкреслює необхідність розширення програм профілактики, тестування та лікування серед військових, що є важливим для збереження здоров’я захисників України. На сьогодні швидкими тестами на виявлення ВІЛ-інфекції протестовано майже 6 тисяч військових.

Фонд також закупив 1035 курсів лікування гепатиту С, забезпечуючи безкоштовне лікування для військових з підтвердженим діагнозом. Для високоточної діагностики планується закупівля сучасних імунохемілюмінісцентних аналізаторів, що дозволить швидше і якісніше діагностувати інфекції. Спеціальний чат-бот у WhatsApp і Signal допомагає військовим, нагадуючи про прийом ліків, здачу аналізів і надаючи рекомендації з лікування.

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом важливо пам’ятати: профілактика, своєчасна діагностика і лікування – це не просто медичні процедури, а кроки, які рятують життя, навіть у найскладніших умовах війни.

Раніше повідомлялося про те, що українці з такими хворобами, як туберкульоз і ВІЛ, підлягають мобілізації.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *