ВООЗ назвала патогени, які можуть спровокувати наступну пандемію

ВООЗ додала віруси до свого списку небезпечних патогенів

© unsplash/lomash_s Вони можуть спровокувати наступну пандемію.

Всесвітня організація охорони здоров’я ВООЗ оновила список найнебезпечніших збудників. До списку увійшли віруси та бактерії, які можуть спровокувати глобальну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я, наприклад, пандемію.

У доповіді, опублікованій наприкінці липня, до списку патогенів, що викликають пандемію, було додано вірус грипу А, денге та віспи мавп. Про це повідомило наукове видання Nature.

До списку ВООЗ включені так звані «первинні патогени». Віруси та бактерії були класифіковані в цьому списку на підставі, серед іншого, їх заразності та обмежених можливостей лікування.

Раніше список також готувався у 2017 та 2018 роках, коли до нього входили близько десятка первинних збудників. Нині їхня кількість зросла до більш ніж 30.

За даними ВООЗ, список основних патогенів допомагає вирішити, куди направити ресурси на розробку методів лікування, вакцин та діагностики.

Серед іншого до оновленого списку збудників додано групу коронавірусів, відому як сарберковірус. До нього входить, серед іншого, вірус SARS-CoV2, що спричинив глобальну пандемію з 2019 року.

Попередні списки включали також окремі віруси, що викликають ГРВІ, але тепер до списку додалася ціла підродина вірусів.

До списку також було додано кілька підтипів вірусу грипу А, у тому числі підтип H5, який спричинив випадки пташиного грипу минулого літа, який також поширився на звіроферми.

З іншого боку, вірус денге, доданий до списку, викликає пропасницю денге. У Європі поширюються комарі, які переносять вірус тропічної лихоманки.

Вірус віспи мавп, з іншого боку, викликає віспу мавп. Хвороба була виявлена ​​особливо у Західній та Центральній Африці, але у 2022 році хвороба також поширилася у Європі та Північній Америці.

Останній місяць у світі спостерігається зростання захворюваності на коронавірус. У Києві за місяць захворюваність зросла у 4 рази.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *