Комунальне некомерційне підприємство «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня», фото Бориса Корпусенка
Місцеві мешканці можуть отримати сучасну та фахову допомогу.
У рамках партнерства між німецьким містом Ерланген та Броварами було придбано медичне обладнання, яке допомагає лікарям робити складні лапароскопічні операції.
Комунальне некомерційне підприємство «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» обслуговує понад 193 тисячі населення, що мешкають в місті Бровари та у Броварському районі. До складу лікарні входить дитяча лікарня, поліклініка, пологовий будинок, стаціонарні підрозділи тощо. Саме два стаціонарних відділення: хірургічне та отоларингологічне отримали нове обладнання.
За 2022 рік у закладі пролікували 15 441 пацієнтів, в тому числі 1949 дитини. Журналісти поспілкувалися із заступником директора Комунального некомерційного підприємства «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» з медичної частини хірургічного профілю Володимиром Андрійцем щодо німецької допомоги.
«Наприкінці грудня 2022 року за допомогою баварських міст Ерлангену та Єни було закуплене обладнання, що вивело нашу лікарню, певні напрямки хірургії та лор на зовсім інший рівень надання допомоги», — поділився Володимир.
Перший апарат — Ethicon Harmonic G11 для хірургічного та гінекологічного відділень використовується для лапароскопічних втручань в гінекології та хірургії, зокрема пахових гриж.
«За допомогою цього апарату ми виконуємо резекцію товстої кишки. В планах у нас розширювати спектр лапароскопічних втручань: резекція шлунку, пластика діафрагмальних гриж та інші. Це дуже добре обладнання для нашої хірургії», — продовжував заступник директора.
Другим апаратом є довгоочікуване ендоскопічне обладнання для ЛОР відділення. Ендоскопічна стійка була придбана за програмою інструментів підтримки сервісу «Міста в одному світі (SKEW)» німецької некомерційної організації Engagement Global.
У відділенні проводять мініінвазивні втручання, виконують низку нових оперативних втручань:
— септопластика;
— інтраназальне видалення поліпів приносових пазух;
— інтранальна гайморотомія, етмоїдектомія. фронтотомія;
— інтраназальне видалення кісти приносових пазух;
— інтраназальне видалення сторонього тіла приносових пазух;
— зовнішня максилярна антростомія;
— інтраназальна максилярна антростомія;
— інтраназальна біопсія враженої ділянки носа та приносових пазух.
«Виконання мініінвазивних ендоскопічних операцій покращує якість наданої допомоги, зменшує час реабілітації пацієнтів, скорочує час перебування хворих в стаціонарі», — наголосив Андрієць.
Таке обладнання допомагає пацієнтам із патологією ЛОР органів. Завдяки цьому апарату процедури та операції відбуваються під ендоскопічним контролем, який покращує візуалізацію зони, що дозволяє менш травматично виконувати ці втручання.
«Завдяки цьому обладнанню ми використовуємо нові методики, розширяємо спектр втручання, та зменшуємо термін одужання наших пацієнтів. Понад 50 осіб були прооперовані з використанням цього обладнанням. Ми починаємо популяризувати ці методики. Наші лікарі не так давно закінчили курси по ендоскопічному втручанню, так що я думаю кількість операцій буде зростати в майбутньому», — продовжував лікар.
Зараз переважна більшість пацієнтів із Броварів, значна кількість вимушено переміщених осіб та військових.
«Завдяки допомозі німецьких друзів та враховуючи значний прогрес Броварської лікарні, покращення якості надання допомоги, розширення спектра медичних послуг ми зможемо допомагати пацієнтам з інших міст. Вже зараз пацієнти, які дізнаються про нашу лікарню їдуть з інших районів та навіть областей», — додав Андрієць.
Вікторія Бабич-Вепрєва, Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua