На реабілітаційному майданчику. Фото: Київзеленбуд
Спільно з Київською міською клінічною лікарнею № 4 Київзеленбуд реалізував унікальний не тільки для столиці проєкт — реабілітаційний майданчик на вул. Солом’янській, 17.
Подібні об’єкти є в інших європейських країнах. Проте вони орієнтовані на цивільних.
Олексій Король
«Ми ж сьогодні живемо в умовах війни, коли чимало людей (військових, в першу чергу) втратили кінцівки та використовують протез. Саме тому так важливо створювати такі майданчики біля лікарень, реабілітаційних центрів, у більш-менш спокійних і тихих місцях», — підкреслив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.
За інформацією Київзеленбуду, площа майданчика — 192 кв. м. Суть в тому, що на одній ділянці фахівці поєднали типи покриттів, що найчастіше зустрічаються у місті: різні форми ФЕМ (Профіт, Пасіон, Маргарита, Венеція, Піщаник, Креатив, Старе місто, Ротердам Антик, Квадрат 200×200, Шашка, Плита 300×300, Плита полірована 325×325). Додали ділянки з паркувальною решіткою, флатом, шаблонами уваги та руху і невеликий дерев’яний місток. Встановили також лави, урни по периметру.
Для людей з травмами ніг, які пройшли через ампутацію, вчаться ходити на протезах — це можливість навчитися відчувати різні типи поверхонь, їхню текстуру.
Раніше для цього слід було б ходити по всьому місту, щоб не лише бачити, а й відчувати, що ти ступаєш по фігурній плитці, паркувальній решітці, що є десь зміна висоти між асфальтом та бруківкою.
«Нам вдалося швидко реалізувати цей проєкт завдяки ТОВ „Золотий мандарин“. Ця компанія виступила меценатом — фахівці не лише допомогли підібрати різні типи покриття, а й надали їх для створення даного реабілітаційного майданчика. Разом — ми все ж можемо набагато більше», — сказав Олексій Король.
«Вечірній Київ» розповідав, що у столиці створюють спеціальні «терапевтичні» території й висаджують особливі рослини.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua