Іван Степурін передає лікарям планшети. Фото: Сніжана Божок
Дане оснащення безумовно полегшить комунікацію між лікарями та пацієнтами.
У нинішніх умовах без сучасного обладнання навіть досвідченим лікарям працювати важко, наголошує провідний щелепно-лицьовий хірург Наталія Тетруєва.
Підтримка важлива. Фото: Сніжана Божок
«Хоч ми й працюємо на високому рівні у нашій лікарні, але хочемо, щоб цей рівень постійно підтримувався, — зазначила лікарка. — Ми ведемо електронний реєстр. Постійно спілкуємося з батьками маленьких пацієнтів до операції й після, з сімейними лікарями, які ведуть далі наших пацієнтів, з логопедами. Тому це обладнання полегшить комунікацію».
ГО «Українська посмішка» найбільша в Україні благодійна організація з підтримки пацієнтів з розщілинами верхньої губи та піднебіння.
Президент громадської організації Іван Степурін наголосив, що їхня місія полягає в тому, аби забезпечити кожній дитині можливість отримати якісне та безпечне медичне лікування.
«Ми підтримуємо кожну дитину, яка народилась з розщілиною обличчя. Зокрема, надаємо знання та ресурси для оптимального лікування сім’ям і особам, які займаються доглядом за цими дітьми. Наша робота не обмежується лише медичними втручанням, ми також пропонуємо комплексну реабілітацію фізичного та психологічного стану, з метою забезпечити кожній дитині можливість реалізувати свій потенціал в навчанні, майбутній кар’єрі та жити повноцінним соціальним життям», — розповів журналісту «Вечірній Київ» Іван Степурін.
«Українська посмішка» представляє в нашій країні провідну в цій галузі медицини світову благодійну організацію «Smile Trаin», на кошти якої закуповуватиметься не лише обладнання, а й створюватиметься Центр для системного лікування в Україні вроджених вад обличчя.
До речі, розщілина губи та піднебіння є однією з найпоширеніших вад обличчя.
Наталія Тетруєва — досвідчена хірургиня відділення пластичної та реконструктивної мікрохірургії «Охматдиту». Вона запевняє, що дана патологія поширена і вимагає постійного нагляду.
«Хірургічне лікування у таких пацієнтів починається із трьох місяців. Першу операцію зі зведення губи й носа, зазвичай, проводять, коли дитині три-п’ять місяців від народження. Від дев’яти місяців до року — другий хірургічний етап лікування — зведення піднебіння. Паралельно дитина проходить лікування в ортодонта та логопеда. Завершальним етапом є кісткова пластика у сім років. За потребою ми проводимо хірургічну корекцію носа у 14-15 років», — пояснює пані Наталя.
«Заяча губа» — саме так здебільшого називають цю патологію. Щороку в Україні народжується приблизно 300 дітей з таким діагнозом. Найбільше в таких пацієнтів страждає вимова, до того ж патологія візуально вирізняє цих діток.
Як раніше писав «Вечірній Київ», Наталію Тетруєву обрали героїнею охорони здоров’я 2022. Згодом вона отримала міжнародну нагороду «Women in Global Health».
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua