Військові на протезах продовжують активне життя. Фото: Protez Hub
Протезування в Україні є безоплатним, як для цивільних, так і для військових.
Через повномасштабну війну багато українців отримали страшні травми і потребують протезування. При чому не тільки військові, а й цивільні.
У багатьох при цьому виникає чимало питань про те, як отримати протези, скільки це буде коштувати, як підготуватися до протезування та навчитися користуватися ними.
Для підтримки осіб, які втратили кінцівки у Мінсоцполітики повідомили, що працює «гаряча лінія» з питань протезування кінцівок: 050-177-68-39.
У міністерстві наголошують, що протезування в Україні є безоплатним, як для цивільних, так і для військових, адже витрати покриває держава. При чому, якщо ціна виробу перевищує встановлену державою, а є бажання отримати значно досконаліший виріб, то різницю можна доплатити.
«Людина, яка має потребу у протезно-ортопедичному виробі, обирає самостійно із визначеного переліку протезне підприємство. Зі свого боку, підприємство підбирає та призначає протезно-ортопедичний виріб (засіб реабілітації), який відповідає функціональним можливостям людини», — розписують механізм фахівці.
Люди, які живуть якийсь час із протезом своєю чергою радять обирати «локальні» підприємства, що роблять протези. Адже на кожен виріб є гарантія та потреба час від часу проводити обслуговування механізмів. Тому є різниця, куди їздити — в межах області чи навіть за кордон.
Вітчизняні виробники наголошують, що давно використовують для створення протезів комплектуючі провідних спеціалізованих компаній світу.
Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю співпрацюють із проєктом Protez Hub, щодо впровадження програми протезування та щоб більше людей, яким потрібна така допомога, дізналися про державну програму забезпечення протезами.
Protez Hub — Проект Підтримки Протезування в Україні працює в Україні з 2015 року, залучаючи фахівців з США, Великобританії, Канади, Австралії та країн Європи, у партнерстві з міжнародними та українськими фондами, компаніями, підприємствами.
До слова, нещодавно у столиці презентували ще один проєкт Національного реабілітаційного центру Незламні/Unbroken, який планують відкрити у Львові у квітні. У ньому бійці з ампутаціями зможуть отримувати біонічні протези.
Також у столичному Інституті ортопедії представили національну програму #ВрятуйКінцівку.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua